Derinkuyu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Derinkuyu sonuçlarında Evet %66,4 ile birinci, Hayır %33,6 ile ikinci; fark 32,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 15,2 puan üstünde. 17 mahalle ve köy arasından 14'ünde Evet önde. Evet en güçlü Kuyulutatlar Köyü (%97,0); Hayır en güçlü Fatih Mahallesi (%63,7). Katılım %85,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Derinkuyu 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Derinkuyu, Nevşehir, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Derinkuyu | Nevşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.015 | %66,4 | %65,6 | %51,2 | +15,2 |
| Hayır | 4.056 | %33,6 | %34,4 | %48,8 | −15,2 |
Derinkuyu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 42 | 14.338 | 12.283 | %85,7 | 12.071 | 212 |
Derinkuyu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Baş Mahallesi | Evet | %55,4 | %44,6 | %84,1 | 1.106 |
| Bayramlı Mahallesi | Evet | %54,4 | %45,6 | %84,2 | 1.106 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %45,2 | %54,8 | %90,4 | 375 |
| Çakıllı Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %91,5 | 787 |
| Demirci Mahallesi | Hayır | %49,6 | %50,4 | %87,7 | 812 |
| Doğala Köyü | Evet | %91,9 | %8,1 | %89,0 | 562 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %56,5 | %43,5 | %88,2 | 1.245 |
| Fatih Mahallesi | Hayır | %36,3 | %63,7 | %87,5 | 906 |
| Güneyce Köyü | Evet | %84,1 | %15,9 | %93,3 | 179 |
| Kuyulutatlar Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %90,9 | 800 |
| Namık Kemal Mahallesi | Evet | %56,9 | %43,1 | %84,2 | 1.034 |
| Özlüce Köyü | Evet | %93,7 | %6,3 | %91,9 | 702 |
| Suvermez Köyü | Evet | %74,8 | %25,2 | %81,2 | 1.198 |
| Tilköy | Evet | %84,0 | %16,0 | %87,6 | 443 |
| Yazıhüyük-Bozkır Mahallesi | Evet | %72,8 | %27,2 | %77,5 | 1.247 |
| Yazıhüyük-Polatkan Mahallesi | Evet | %59,6 | %40,4 | %81,7 | 1.064 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %51,9 | %48,1 | %84,7 | 772 |
İlgili sonuçlar