19 Mayıs 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
19 Mayıs sonuçlarında Evet %75,6 ile birinci, Hayır %24,4 ile ikinci; fark 51,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,4) 24,2 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 35'inde Evet önde. Evet en güçlü Yeşilyurt Mahallesi (%97,3); Hayır en güçlü Kumcağız Mahallesi (%61,9). Katılım %85,9 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
19 Mayıs 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — 19 Mayıs, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | 19 Mayıs | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 11.990 | %75,6 | %63,6 | %51,4 | +24,2 |
| Hayır | 3.871 | %24,4 | %36,4 | %48,6 | −24,2 |
19 Mayıs seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 68 | 18.835 | 16.179 | %85,9 | 15.861 | 318 |
19 Mayıs mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aydınpınar Mahallesi | Evet | %91,7 | %8,3 | %92,9 | 255 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %88,3 | 214 |
| Ballıca Mahallesi | Evet | %81,5 | %18,5 | %86,5 | 223 |
| Beylik Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %88,9 | 593 |
| Cerekli Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %90,5 | 126 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %68,7 | %31,3 | %82,7 | 1.845 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %70,1 | %29,9 | %83,9 | 373 |
| Çandır Mahallesi | Evet | %75,0 | %25,0 | %86,7 | 324 |
| Çepinler Mahallesi | Evet | %94,5 | %5,5 | %94,9 | 136 |
| Çetirlipınar Mahallesi | Evet | %65,0 | %35,0 | %90,1 | 131 |
| Çiftlikköy Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %91,6 | 262 |
| Dağköy Mahallesi | Hayır | %48,1 | %51,9 | %82,5 | 137 |
| Dereköy Mahallesi | Evet | %76,5 | %23,5 | %86,1 | 2.464 |
| Düzköy Mahallesi | Evet | %90,7 | %9,3 | %89,6 | 463 |
| Engiz Mahallesi | Evet | %84,3 | %15,7 | %77,3 | 852 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %62,2 | %37,8 | %77,7 | 247 |
| Esenyer Mahallesi | Hayır | %38,6 | %61,4 | %92,3 | 207 |
| Fındıklı Mahallesi | Evet | %94,0 | %6,0 | %99,3 | 152 |
| Hibe Mahallesi | Evet | %69,5 | %30,5 | %94,6 | 111 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %82,9 | %17,1 | %91,5 | 319 |
| Karacaoğlu Mahallesi | Evet | %81,2 | %18,8 | %86,3 | 146 |
| Karagöl Mahallesi | Evet | %90,8 | %9,2 | %86,8 | 492 |
| Karşıyaka Mahallesi | Evet | %84,8 | %15,2 | %87,7 | 563 |
| Kertme Mahallesi | Evet | %67,5 | %32,5 | %81,3 | 368 |
| Kösedik Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %93,7 | 286 |
| Kumcağız Mahallesi | Hayır | %38,1 | %61,9 | %85,9 | 305 |
| Kuşkayası Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %89,9 | 326 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %83,1 | 545 |
| Ormancık Mahallesi | Evet | %85,0 | %15,0 | %88,2 | 340 |
| Pazar Mahallesi | Evet | %65,9 | %34,1 | %84,6 | 1.263 |
| Tepeköy Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %88,5 | 520 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %76,3 | 367 |
| Yeşilköy Mahallesi | Evet | %58,6 | %41,4 | %88,0 | 133 |
| Yeşilova Mahallesi | Evet | %83,4 | %16,6 | %88,4 | 439 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %97,3 | %2,7 | %87,5 | 263 |
| Yörükler Mahallesi | Evet | %64,9 | %35,1 | %85,1 | 1.687 |
| Yukarıengiz Mahallesi | Evet | %73,0 | %27,0 | %85,8 | 253 |
| Yükseliş Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %86,3 | 1.105 |
İlgili sonuçlar