Ayvacık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ayvacık sonuçlarında Evet %87,0 ile birinci, Hayır %13,0 ile ikinci; fark 73,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 35,8 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 43'ünde Evet önde. Evet en güçlü Sahilköy Mahallesi (%99,3); Hayır en güçlü Tiryakioğlu Mahallesi (%40,6). Katılım %84,3 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ayvacık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ayvacık, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ayvacık | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 10.362 | %87,0 | %63,6 | %51,2 | +35,8 |
| Hayır | 1.555 | %13,0 | %36,4 | %48,8 | −35,8 |
Ayvacık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 58 | 14.423 | 12.155 | %84,3 | 11.917 | 238 |
Ayvacık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ardıç Mahallesi | Evet | %91,1 | %8,9 | %80,4 | 204 |
| Başalan Mahallesi | Evet | %87,5 | %12,5 | %89,3 | 253 |
| Çamalan Mahallesi | Evet | %64,7 | %35,3 | %80,8 | 339 |
| Çamlıkale Mahallesi | Evet | %81,1 | %18,9 | %93,7 | 79 |
| Çarşıköy Mahallesi | Evet | %82,7 | %17,3 | %85,6 | 699 |
| Çökekli Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %84,6 | 325 |
| Döngel Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %84,0 | 727 |
| Döngelyatak Mahallesi | Evet | %95,1 | %4,9 | %87,3 | 189 |
| Esenyurt Mahallesi | Evet | %94,8 | %5,2 | %84,3 | 115 |
| Eynel Mahallesi | Evet | %90,9 | %9,1 | %78,4 | 518 |
| Eyüpsultan Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %83,7 | 1.039 |
| Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | Evet | %90,3 | %9,7 | %86,3 | 466 |
| Gülpınar Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %86,4 | 220 |
| Gültepe Mahallesi | Evet | %94,7 | %5,3 | %88,0 | 266 |
| Gürçam Mahallesi | Evet | %92,8 | %7,2 | %79,8 | 445 |
| Güzelyurt Mahallesi | Evet | %97,0 | %3,0 | %96,6 | 178 |
| Kabaklık Mahallesi | Evet | %92,6 | %7,4 | %87,6 | 234 |
| Kapıkaya Mahallesi | Evet | %97,3 | %2,7 | %90,6 | 128 |
| Karaağaç Mahallesi | Evet | %81,1 | %18,9 | %88,7 | 150 |
| Karşıdöngel Mahallesi | Evet | %78,5 | %21,5 | %74,0 | 735 |
| Kazancılı Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %85,0 | 448 |
| Keskinoğlu Mahallesi | Evet | %92,8 | %7,2 | %85,1 | 456 |
| Koçyurdu Mahallesi | Evet | %79,8 | %20,2 | %87,5 | 192 |
| Meşelidüz Mahallesi | Evet | %81,0 | %19,0 | %79,0 | 210 |
| Orhangazi Mahallesi | Evet | %73,5 | %26,5 | %82,7 | 832 |
| Orta Mahallesi | Evet | %73,2 | %26,8 | %75,0 | 324 |
| Ortaköy Mahallesi | Evet | %95,7 | %4,3 | %88,1 | 236 |
| Osmanlı Mahallesi | Evet | %98,9 | %1,1 | %98,9 | 94 |
| Örencik Mahallesi | Evet | %95,7 | %4,3 | %89,1 | 239 |
| Sahilköy Mahallesi | Evet | %99,3 | %0,7 | %94,8 | 286 |
| Söğütpınar Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %83,6 | 470 |
| Şenpınar Mahallesi | Evet | %82,5 | %17,5 | %76,2 | 387 |
| Tepealtı Mahallesi | Evet | %95,1 | %4,9 | %85,0 | 341 |
| Terice Mahallesi | Evet | %96,8 | %3,2 | %89,0 | 464 |
| Tiryakioğlu Mahallesi | Evet | %59,4 | %40,6 | %82,9 | 333 |
| Uğurlu Mahallesi | Evet | %95,3 | %4,7 | %83,8 | 130 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %91,3 | %8,7 | %86,3 | 277 |
| Yeniköy Mahallesi | Evet | %98,3 | %1,7 | %76,3 | 236 |
| Yeşilçam Mahallesi | Evet | %98,4 | %1,6 | %82,8 | 221 |
| Yeşildere Mahallesi | Evet | %98,7 | %1,3 | %101,3 | 156 |
| Yeşilpınar Mahallesi | Evet | %93,8 | %6,2 | %91,8 | 110 |
| Yunus Emre Mahallesi | Evet | %96,0 | %4,0 | %85,9 | 370 |
| Zafer Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %89,4 | 302 |
İlgili sonuçlar