Asarcık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Asarcık sonuçlarında Evet %85,0 ile birinci, Hayır %15,0 ile ikinci; fark 70,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 33,8 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 32'sinde Evet önde. Evet en güçlü Gülveren Mahallesi (%100,0); Hayır en güçlü Sakızlık Mahallesi (%46,6). Katılım %82,5 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Asarcık 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Asarcık, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Asarcık | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 8.000 | %85,0 | %63,6 | %51,2 | +33,8 |
| Hayır | 1.410 | %15,0 | %36,4 | %48,8 | −33,8 |
Asarcık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 11.741 | 9.682 | %82,5 | 9.410 | 272 |
Asarcık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acısu Mahallesi | Evet | %93,2 | %6,8 | %83,6 | 979 |
| Akyazı Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %79,5 | 823 |
| Alan Mahallesi | Evet | %86,3 | %13,7 | %76,1 | 372 |
| Alişar Mahallesi | Evet | %99,5 | %0,5 | %89,6 | 212 |
| Arıcak Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %74,5 | 196 |
| Armutlu Mahallesi | Evet | %85,8 | %14,2 | %92,0 | 573 |
| Aşuru Mahallesi | Evet | %87,5 | %12,5 | %97,7 | 43 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %80,8 | 760 |
| Ayaklıalan Mahallesi | Evet | %91,0 | %9,0 | %87,6 | 185 |
| Aydınköy Mahallesi | Evet | %73,6 | %26,4 | %81,0 | 479 |
| Biçincik Mahallesi | Evet | %61,6 | %38,4 | %79,4 | 853 |
| Çulhaoğlu Mahallesi | Evet | %91,0 | %9,0 | %74,2 | 302 |
| Dağcılar Mahallesi | Evet | %98,6 | %1,4 | %84,4 | 90 |
| Emirmusa Mahallesi | Evet | %87,7 | %12,3 | %90,6 | 555 |
| Esentepe Mahallesi | Evet | %80,3 | %19,7 | %84,3 | 166 |
| Gökgöl Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %78,3 | 534 |
| Gülveren Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %98,6 | 74 |
| Gündoğdu Mahallesi | Evet | %87,7 | %12,3 | %87,0 | 361 |
| Hisariye Mahallesi | Evet | %85,0 | %15,0 | %83,6 | 122 |
| İmamlı Mahallesi | Evet | %77,8 | %22,2 | %83,8 | 198 |
| Kesealan Mahallesi | Evet | %85,9 | %14,1 | %78,8 | 184 |
| Kılavuzlu Mahallesi | Evet | %89,3 | %10,7 | %73,8 | 1.049 |
| Koşaca Mahallesi | Evet | %77,7 | %22,3 | %89,4 | 142 |
| Kuyumcuoğlu Mahallesi | Evet | %84,5 | %15,5 | %82,1 | 240 |
| Musaağa Mahallesi | Evet | %81,5 | %18,5 | %89,1 | 348 |
| Sakızlık Mahallesi | Evet | %53,4 | %46,6 | %86,8 | 106 |
| Uluköy Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %84,1 | 113 |
| Yarımca Mahallesi | Evet | %96,9 | %3,1 | %85,5 | 76 |
| Yaylaköy Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,7 | %82,1 | 396 |
| Yeniömerli Mahallesi | Evet | %89,7 | %10,3 | %81,9 | 692 |
| Yeşildere Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %84,7 | 59 |
| Yeşilköy Mahallesi | Evet | %96,6 | %3,4 | %91,1 | 459 |
İlgili sonuçlar