Tekkeköy 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Tekkeköy sonuçlarında Evet %64,0 ile birinci, Hayır %36,0 ile ikinci; fark 28,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 12,8 puan üstünde. 62 mahalle ve köy arasından 53'ünde Evet önde. Evet en güçlü Yenidoğan Mahallesi (%98,3); Hayır en güçlü Çayleyik Mahallesi (%71,6). Katılım %88,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Tekkeköy 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Tekkeköy, Samsun, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Tekkeköy | Samsun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 20.474 | %64,0 | %63,6 | %51,2 | +12,8 |
| Hayır | 11.528 | %36,0 | %36,4 | %48,8 | −12,8 |
Tekkeköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 121 | 37.019 | 32.570 | %88,0 | 32.002 | 568 |
Tekkeköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 19 Mayıs Mahallesi | Evet | %60,4 | %39,6 | %85,4 | 6.890 |
| 23 Nisan Mahallesi | Evet | %51,9 | %48,1 | %84,9 | 478 |
| Akbaşlar Mahallesi | Evet | %82,7 | %17,3 | %87,9 | 149 |
| Altınkaya Mahallesi | Hayır | %35,2 | %64,8 | %89,9 | 227 |
| Antyeri Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %100,0 | 322 |
| Asarağaç Mahallesi | Evet | %53,1 | %46,9 | %88,3 | 622 |
| Bakacak Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %85,0 | 214 |
| Balcalı Mahallesi | Evet | %54,1 | %45,9 | %83,2 | 692 |
| Başköy Mahallesi | Evet | %89,9 | %10,1 | %90,0 | 401 |
| Beyoğlu Mahallesi | Evet | %90,4 | %9,6 | %87,6 | 97 |
| Büyüklü Mahallesi | Evet | %62,8 | %37,2 | %89,5 | 892 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %77,6 | %22,4 | %88,7 | 415 |
| Çay Mahallesi | Evet | %64,4 | %35,6 | %87,7 | 1.469 |
| Çayırçökek Mahallesi | Evet | %85,1 | %14,9 | %86,3 | 388 |
| Çayleyik Mahallesi | Hayır | %28,4 | %71,6 | %92,7 | 817 |
| Çınaralan Mahallesi | Hayır | %43,9 | %56,1 | %85,1 | 295 |
| Çırakman Mahallesi | Hayır | %36,8 | %63,2 | %91,8 | 611 |
| Çiftlik Mahallesi | Evet | %63,9 | %36,1 | %84,0 | 338 |
| Çimenli Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %98,2 | 226 |
| Çinik Mahallesi | Hayır | %43,1 | %56,9 | %90,4 | 973 |
| Erenköy Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %87,1 | 101 |
| Gökçe Mahallesi | Evet | %57,3 | %42,7 | %87,8 | 697 |
| Gökçedere Mahallesi | Evet | %77,7 | %22,3 | %82,0 | 172 |
| Gölceğiz Mahallesi | Evet | %70,2 | %29,8 | %77,6 | 161 |
| Güzelyurt Mahallesi | Evet | %60,3 | %39,7 | %86,8 | 234 |
| Hamzalı Mahallesi | Evet | %59,7 | %40,3 | %86,7 | 414 |
| Hürriyet Mahallesi | Hayır | %35,5 | %64,5 | %89,7 | 639 |
| İstiklal Mahallesi | Evet | %70,4 | %29,6 | %88,8 | 1.820 |
| Kababürük Mahallesi | Evet | %75,4 | %24,6 | %89,1 | 359 |
| Kahyalı Mahallesi | Evet | %64,5 | %35,5 | %85,0 | 581 |
| Karaoğlan Mahallesi | Evet | %66,1 | %33,9 | %90,3 | 195 |
| Karaperçin Mahallesi | Evet | %54,3 | %45,7 | %94,9 | 197 |
| Kargılı Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %92,2 | 90 |
| Karışlar Mahallesi | Evet | %83,9 | %16,1 | %87,8 | 345 |
| Kerimbey Mahallesi | Evet | %51,8 | %48,2 | %86,3 | 684 |
| Kerpiçli Mahallesi | Evet | %52,8 | %47,2 | %89,5 | 390 |
| Kışla Mahallesi | Evet | %72,0 | %28,0 | %90,8 | 422 |
| Kibarlar Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %83,0 | 523 |
| Kirazlık Mahallesi | Evet | %65,9 | %34,1 | %85,6 | 1.305 |
| Köprübaşı Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %88,4 | 335 |
| Kurtuluş Mahallesi | Evet | %64,7 | %35,3 | %89,0 | 1.485 |
| Kutlukent Mahallesi | Evet | %57,3 | %42,7 | %87,7 | 664 |
| Ovabaşı Mahallesi | Hayır | %45,5 | %54,5 | %92,9 | 326 |
| Pınar Mahallesi | Evet | %61,1 | %38,9 | %91,3 | 427 |
| Sanayi Mahallesi | Evet | %64,7 | %35,3 | %91,0 | 619 |
| Sarıyurt Mahallesi | Evet | %70,4 | %29,6 | %86,2 | 507 |
| Selyeri Mahallesi | Evet | %64,1 | %35,9 | %89,7 | 699 |
| Seymenler Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %85,6 | 299 |
| Sıtmasuyu Mahallesi | Hayır | %41,1 | %58,9 | %83,8 | 185 |
| Şabanoğlu Mahallesi | Evet | %53,2 | %46,8 | %87,8 | 970 |
| Yağbasan Mahallesi | Evet | %86,6 | %13,4 | %88,7 | 522 |
| Yavuzlar Mahallesi | Evet | %75,8 | %24,2 | %86,7 | 946 |
| Yaylageriş Mahallesi | Evet | %96,2 | %3,8 | %98,6 | 569 |
| Yazılar Mahallesi | Evet | %98,3 | %1,7 | %94,5 | 310 |
| Yeni Büyüklü Mahallesi | Evet | %63,2 | %36,8 | %86,5 | 1.089 |
| Yenidoğan Mahallesi | Evet | %98,3 | %1,7 | %96,8 | 124 |
| Yeniköy Mahallesi | Evet | %77,3 | %22,7 | %90,3 | 124 |
| Yeşilalan Mahallesi | Evet | %94,1 | %5,9 | %90,4 | 94 |
| Yeşildere Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %91,0 | 122 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Evet | %86,8 | %13,2 | %87,7 | 268 |
| Yukarıçinik Mahallesi | Hayır | %45,1 | %54,9 | %85,3 | 252 |
| Zafer Mahallesi | Evet | %97,8 | %2,2 | %96,2 | 238 |
İlgili sonuçlar