Ataşehir 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Ataşehir sonuçlarında Muharrem İnce %45,7 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %44,1 ile ikinci; fark 1,6 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 15,0 puan üstünde. 17 mahalle ve köy arasından 8'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Atatürk Mahallesi (%77,3); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Mimar Sinan Mahallesi (%72,9). Katılım %89,2 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ataşehir 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Ataşehir, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Ataşehir | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 123.210 | %45,7 | %36,9 | %30,8 | +15,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 118.799 | %44,1 | %50,0 | %52,4 | −8,3 |
| Selahattin Demirtaş | 12.356 | %4,6 | %7,2 | %8,3 | −3,7 |
| Meral Akşener | 12.116 | %4,5 | %4,8 | %7,4 | −2,9 |
| Temel Karamollaoğlu | 2.285 | %0,8 | %0,9 | %0,9 | −0,0 |
| Doğu Perinçek | 555 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Ataşehir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 825 | 306.446 | 273.413 | %89,2 | 269.321 | 4.092 |
Ataşehir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşıkveysel Mahallesi | Muharrem İnce | %62,1 | %22,6 | %89,4 | 9.606 |
| Atatürk Mahallesi | Muharrem İnce | %77,3 | %15,5 | %91,1 | 21.742 |
| Barbaros Mahallesi | Muharrem İnce | %58,1 | %33,2 | %90,1 | 22.529 |
| Esatpaşa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %36,1 | %51,1 | %88,8 | 20.081 |
| Ferhatpaşa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %12,7 | %71,4 | %88,5 | 14.791 |
| Fetih Mahallesi | Muharrem İnce | %45,6 | %44,3 | %91,5 | 9.093 |
| İçerenköy Mahallesi | Muharrem İnce | %49,7 | %41,3 | %89,3 | 57.690 |
| İnönü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %38,7 | %52,6 | %88,3 | 19.122 |
| Kayışdağı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %31,1 | %58,3 | %88,0 | 30.084 |
| Küçükbakkalköy Mahallesi | Muharrem İnce | %57,6 | %34,0 | %90,3 | 21.503 |
| Mevlana Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %36,2 | %55,0 | %88,5 | 13.916 |
| Mimar Sinan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %18,1 | %72,9 | %88,6 | 7.122 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | Muharrem İnce | %59,6 | %27,5 | %88,1 | 10.855 |
| Örnek Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %40,9 | %47,8 | %89,1 | 20.789 |
| Yeni Çamlıca Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %32,7 | %60,3 | %90,2 | 10.023 |
| Yenisahra Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %20,8 | %62,1 | %86,5 | 7.981 |
| Yenişehir Mahallesi | Muharrem İnce | %67,7 | %23,9 | %89,8 | 9.519 |
İlgili sonuçlar