Bakırköy 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Bakırköy sonuçlarında Muharrem İnce %66,6 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %23,9 ile ikinci; fark 42,7 puan. Muharrem İnce burada Türkiye ortalamasının (%30,8) 35,8 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 15'inde Muharrem İnce önde. Muharrem İnce en güçlü Ataköy 3-4-11. Kısım Mahallesi (%77,1); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Basınköy Mahallesi (%38,5). Katılım %87,5 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bakırköy 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Bakırköy, İstanbul, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Bakırköy | İstanbul | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Muharrem İnce | 97.530 | %66,6 | %36,9 | %30,8 | +35,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 34.973 | %23,9 | %50,0 | %52,4 | −28,5 |
| Meral Akşener | 8.284 | %5,7 | %4,8 | %7,4 | −1,8 |
| Selahattin Demirtaş | 4.275 | %2,9 | %7,2 | %8,3 | −5,4 |
| Temel Karamollaoğlu | 875 | %0,6 | %0,9 | %0,9 | −0,3 |
| Doğu Perinçek | 442 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
Bakırköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 463 | 169.021 | 147.959 | %87,5 | 146.379 | 1.580 |
Bakırköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Muharrem İnce | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ataköy 1. Kısım Mahallesi | Muharrem İnce | %72,7 | %18,7 | %88,3 | 1.313 |
| Ataköy 2-5-6. Kısım Mahallesi | Muharrem İnce | %70,5 | %19,0 | %89,8 | 10.258 |
| Ataköy 3-4-11. Kısım Mahallesi | Muharrem İnce | %77,1 | %14,7 | %90,5 | 6.430 |
| Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mahallesi | Muharrem İnce | %75,5 | %16,0 | %90,5 | 18.898 |
| Basınköy Mahallesi | Muharrem İnce | %49,3 | %38,5 | %88,8 | 4.256 |
| Cevizlik Mahallesi | Muharrem İnce | %69,2 | %21,0 | %81,4 | 4.096 |
| Kartaltepe Mahallesi | Muharrem İnce | %67,2 | %23,5 | %88,6 | 29.672 |
| Osmaniye Mahallesi | Muharrem İnce | %52,9 | %37,4 | %87,1 | 18.326 |
| Sakızağacı Mahallesi | Muharrem İnce | %73,6 | %16,6 | %83,1 | 6.453 |
| Şenlikköy Mahallesi | Muharrem İnce | %51,5 | %37,6 | %88,4 | 20.417 |
| Yenimahalle Mahallesi | Muharrem İnce | %68,7 | %21,0 | %83,9 | 5.496 |
| Yeşilköy Mahallesi | Muharrem İnce | %76,6 | %15,4 | %85,2 | 17.416 |
| Yeşilyurt Mahallesi | Muharrem İnce | %71,7 | %19,1 | %87,9 | 5.162 |
| Zeytinlik Mahallesi | Muharrem İnce | %71,5 | %19,7 | %83,0 | 4.277 |
| Zuhuratbaba Mahallesi | Muharrem İnce | %69,7 | %20,9 | %86,8 | 16.551 |
İlgili sonuçlar