Azdavay 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Azdavay sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %55,4 ile birinci, Muharrem İnce %29,6 ile ikinci; fark 25,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 3,1 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,5 (+6,1 puan). 53 mahalle ve köy arasından 46'sında Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Sabuncular Köyü (%87,2); Muharrem İnce en güçlü Kayabaşı Köyü (%57,1). Katılım %85,1 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Azdavay 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Azdavay, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Azdavay | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.748 | %55,4 | %69,0 | %52,4 | +3,1 |
| Muharrem İnce | 1.466 | %29,6 | %19,8 | %30,8 | −1,2 |
| Meral Akşener | 669 | %13,5 | %9,8 | %7,4 | +6,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 30 | %0,6 | %0,8 | %0,9 | −0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 22 | %0,4 | %0,3 | %8,3 | −7,9 |
| Doğu Perinçek | 22 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
Azdavay seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 6.112 | 5.201 | %85,1 | 4.957 | 244 |
Azdavay mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahat Köyü | Muharrem İnce | %25,0 | %45,5 | %95,7 | 46 |
| Akçaçam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,4 | %26,5 | %92,2 | 77 |
| Alacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 | %14,0 | %78,2 | 78 |
| Aliköy | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %12,0 | %81,4 | 102 |
| Arslanca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 | %35,4 | %87,5 | 96 |
| Bahçelievler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %48,9 | %40,7 | %85,1 | 592 |
| Bakırcı Köyü | Muharrem İnce | %31,7 | %38,3 | %88,7 | 71 |
| Başakçay Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 | %19,0 | %92,2 | 64 |
| Başören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,3 | %15,1 | %87,5 | 64 |
| Çakıroğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 | %15,4 | %96,5 | 57 |
| Çamlıbük Köyü | Meral Akşener | %32,0 | %24,0 | %79,7 | 64 |
| Çoçukören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 | %14,5 | %85,8 | 141 |
| Çömlektepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 | %4,2 | %82,6 | 92 |
| Derelitekke Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 | %16,7 | %85,4 | 103 |
| Dereyücek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 | %25,4 | %82,4 | 91 |
| Evlek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %43,1 | %41,2 | %84,1 | 63 |
| Gecen Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %40,0 | %24,0 | %73,5 | 34 |
| Göktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 | %6,3 | %83,8 | 80 |
| Gültepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,7 | %27,6 | %67,3 | 49 |
| Gümürtler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %48,2 | %35,3 | %85,2 | 108 |
| Hıdırlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 | %22,5 | %97,9 | 48 |
| Hocaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 | %13,2 | %92,9 | 42 |
| Kanlıdağ Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 | %17,7 | %82,7 | 98 |
| Karahalılılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 | %16,7 | %91,7 | 60 |
| Karakuşlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %43,6 | %38,2 | %96,6 | 59 |
| Karşıyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 | %37,6 | %92,1 | 354 |
| Kayabaşı Köyü | Muharrem İnce | %28,6 | %57,1 | %87,5 | 16 |
| Kayaoğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %36,8 | %34,2 | %72,2 | 54 |
| Kerpiçlik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 | %13,7 | %81,5 | 119 |
| Kırcalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 | %20,0 | %86,7 | 90 |
| Kırmacı Köyü | Muharrem İnce | %44,1 | %50,0 | %89,5 | 38 |
| Kolca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 | %33,3 | %78,6 | 126 |
| Kozluören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 | %13,6 | %90,2 | 51 |
| Kurtçular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 | %15,0 | %82,7 | 75 |
| Maden Köyü | Muharrem İnce | %43,2 | %45,9 | %82,0 | 50 |
| Maksutköy | Recep Tayyip Erdoğan | %51,6 | %38,7 | %87,2 | 39 |
| Mehmetçelebi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 | %9,5 | %71,0 | 31 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 | %38,1 | %82,9 | 1.038 |
| Sabuncular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 | %12,8 | %82,7 | 52 |
| Sada Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 | %21,1 | %90,1 | 101 |
| Samancı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 | %26,0 | %89,9 | 89 |
| Sarayköy | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 | %24,5 | %86,2 | 58 |
| Sarnıçköy | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 | %14,3 | %87,0 | 146 |
| Sıraköy | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 | %18,4 | %78,2 | 110 |
| Söğütpınar Köyü | Muharrem İnce | %42,6 | %44,3 | %87,0 | 77 |
| Tasköy | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 | %27,9 | %78,9 | 90 |
| Tomrukköy | Recep Tayyip Erdoğan | %61,1 | %33,3 | %98,2 | 57 |
| Topuk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 | %23,0 | %83,0 | 94 |
| Üyük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 | %32,3 | %84,2 | 76 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 | %35,0 | %85,1 | 504 |
| Yeşilköy | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 | %18,9 | %84,1 | 63 |
| Yumacık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 | %26,2 | %82,9 | 82 |
| Zümrüt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 | %27,9 | %86,8 | 53 |
İlgili sonuçlar