Şenpazar 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Şenpazar sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %75,0 ile birinci, Muharrem İnce %16,1 ile ikinci; fark 59,0 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 22,6 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 30'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Salman Köyü (%90,5); Muharrem İnce en güçlü Çevrik Mahallesi (%35,5). Katılım %79,9 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şenpazar 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Şenpazar, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Şenpazar | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.181 | %75,0 | %69,0 | %52,4 | +22,6 |
| Muharrem İnce | 467 | %16,1 | %19,8 | %30,8 | −14,7 |
| Meral Akşener | 218 | %7,5 | %9,8 | %7,4 | +0,1 |
| Temel Karamollaoğlu | 20 | %0,7 | %0,8 | %0,9 | −0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 11 | %0,4 | %0,3 | %8,3 | −7,9 |
| Doğu Perinçek | 10 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Şenpazar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 3.859 | 3.083 | %79,9 | 2.907 | 176 |
Şenpazar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alancık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 | %13,8 | %86,1 | 79 |
| Aşıklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,4 | %22,4 | %84,4 | 64 |
| Aybasan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,9 | %11,2 | %73,7 | 194 |
| Başçavuş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 | %15,0 | %83,3 | 72 |
| Büyükmutlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 | %4,8 | %85,9 | 78 |
| Celalli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 | %12,6 | %90,6 | 149 |
| Çevrik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 | %35,5 | %72,7 | 44 |
| Dağlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 | %14,7 | %87,8 | 41 |
| Demirkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,3 | %13,3 | %84,4 | 141 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %18,5 | %77,9 | 86 |
| Dibekli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 | %28,0 | %72,9 | 70 |
| Dördül Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 | %2,8 | %82,6 | 92 |
| Edeler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 | %13,7 | %73,7 | 312 |
| Fırıncık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 | %20,0 | %78,9 | 19 |
| Güneytekke Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 | %26,2 | %74,1 | 170 |
| Gürleyik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 | %35,2 | %87,3 | 63 |
| Gürpelit Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,4 | %14,6 | %81,8 | 110 |
| Harmangeriş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 | %20,9 | %92,5 | 106 |
| Himmetköy | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %9,0 | %76,9 | 117 |
| Kalaycı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 | %34,1 | %78,1 | 114 |
| Karaman Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 | %13,6 | %89,2 | 148 |
| Korucak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 | %11,5 | %81,9 | 199 |
| Kuztekke Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 | %28,2 | %76,7 | 150 |
| Küçükmutlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %10,2 | %66,1 | 186 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 | %17,4 | %78,8 | 689 |
| Salman Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 | %7,1 | %93,3 | 45 |
| Seferköy | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 | %6,0 | %78,0 | 118 |
| Tepecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 | %6,0 | %88,5 | 78 |
| Uzunyol Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 | %7,3 | %81,4 | 70 |
| Yarımca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 | %29,5 | %83,6 | 55 |
İlgili sonuçlar