Bozkurt 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Bozkurt sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %76,6 ile birinci, Muharrem İnce %12,6 ile ikinci; fark 64,0 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 24,2 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 37'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Sarıçiçek Köyü (%90,9); Muharrem İnce en güçlü Kızılcaelma Köyü (%29,0). Katılım %87,0 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bozkurt 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Bozkurt, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Bozkurt | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.032 | %76,6 | %69,0 | %52,4 | +24,2 |
| Muharrem İnce | 826 | %12,6 | %19,8 | %30,8 | −18,2 |
| Meral Akşener | 583 | %8,9 | %9,8 | %7,4 | +1,5 |
| Temel Karamollaoğlu | 96 | %1,5 | %0,8 | %0,9 | +0,6 |
| Doğu Perinçek | 23 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Selahattin Demirtaş | 9 | %0,1 | %0,3 | %8,3 | −8,2 |
Bozkurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 7.879 | 6.854 | %87,0 | 6.569 | 285 |
Bozkurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alantepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 | %8,8 | %81,8 | 44 |
| Ambarcılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 | %5,3 | %94,7 | 170 |
| Bayramgazi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 | %6,8 | %93,7 | 159 |
| Beldeğirmen Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 | %19,3 | %83,8 | 68 |
| Çiçekyayla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 | %8,2 | %93,0 | 57 |
| Darsu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 | %10,5 | %82,6 | 69 |
| Dursun Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 | %4,5 | %89,3 | 131 |
| Görentaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,6 | %8,2 | %93,5 | 108 |
| Güngören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 | %21,1 | %105,0 | 20 |
| Günvakti Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 | %8,7 | %90,2 | 245 |
| Hamza Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 | %12,8 | %100,0 | 49 |
| Işığan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 | %16,2 | %102,6 | 38 |
| İbrahimköy | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 | %10,0 | %79,2 | 77 |
| İlişi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,0 | %18,6 | %85,3 | 401 |
| İnceyazı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,5 | %11,1 | %87,5 | 96 |
| Kayalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 | %8,1 | %93,0 | 71 |
| Kestanesökü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 | %11,7 | %86,1 | 72 |
| Keşlik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 | %9,4 | %79,7 | 74 |
| Kızılcaelma Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %61,3 | %29,0 | %89,2 | 111 |
| Kirazsökü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %7,1 | %103,6 | 28 |
| Kocaçam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 | %8,3 | %83,9 | 180 |
| Koşmapınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 | %12,3 | %85,3 | 217 |
| Köseali Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,4 | %16,3 | %93,5 | 46 |
| Kutluca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 | %14,8 | %86,3 | 102 |
| Mamatlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 | %26,0 | %82,5 | 63 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %72,5 | %14,8 | %83,7 | 3.838 |
| Ortasökü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %7,0 | %92,2 | 217 |
| Sakızcılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 | %13,8 | %97,6 | 85 |
| Sarıçiçek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 | %3,4 | %90,0 | 100 |
| Şen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 | %2,7 | %92,6 | 121 |
| Şeyhoğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 | %3,7 | %91,8 | 97 |
| Tezcan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 | %12,7 | %95,2 | 63 |
| Uluköy | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 | %7,6 | %90,4 | 156 |
| Yaşarlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 | %7,6 | %91,5 | 177 |
| Yaylatepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 | %6,4 | %96,0 | 124 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 | %6,7 | %100,0 | 79 |
| Yüksek Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 | %14,0 | %97,6 | 126 |
İlgili sonuçlar