Seydiler 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları
Seydiler sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %70,0 ile birinci, Muharrem İnce %17,1 ile ikinci; fark 52,9 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%52,4) 17,6 puan üstünde. Meral Akşener Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,7 (+4,2 puan). 25 mahalle ve köy arasından 25'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü İmrenler Köyü (%91,3); Muharrem İnce en güçlü Yolyaka Köyü (%32,5). Katılım %89,9 (Türkiye %88,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seydiler 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları — Seydiler, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Seydiler | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.961 | %70,0 | %69,0 | %52,4 | +17,6 |
| Muharrem İnce | 479 | %17,1 | %19,8 | %30,8 | −13,7 |
| Meral Akşener | 327 | %11,7 | %9,8 | %7,4 | +4,2 |
| Temel Karamollaoğlu | 17 | %0,6 | %0,8 | %0,9 | −0,3 |
| Selahattin Demirtaş | 11 | %0,4 | %0,3 | %8,3 | −7,9 |
| Doğu Perinçek | 8 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
Seydiler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 27 | 3.195 | 2.871 | %89,9 | 2.803 | 68 |
Seydiler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Muharrem İnce | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıarslanlı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,9 | %31,2 | %96,3 | 81 |
| Ayvatlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 | %12,9 | %91,5 | 106 |
| Batıörcünler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 | %26,3 | %95,3 | 106 |
| Çerçiler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 | %25,6 | %105,3 | 38 |
| Çırdak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 | %8,3 | %79,7 | 79 |
| Çiğilerik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 | %10,3 | %84,0 | 94 |
| Delihacılar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 | %31,0 | %91,7 | 96 |
| Demirciözü Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 | %9,5 | %94,5 | 127 |
| Emreler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 | %4,6 | %93,1 | 116 |
| Ericek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %6,0 | %85,4 | 82 |
| Hacıkayalar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 | %16,3 | %94,6 | 112 |
| İmrenler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 | %4,3 | %82,1 | 56 |
| İncesu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,6 | %13,0 | %94,6 | 74 |
| Karaçavuş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %13,2 | %93,0 | 57 |
| Kepez Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 | %2,0 | %89,5 | 57 |
| Mancılık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 | %2,4 | %98,5 | 130 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 | %23,3 | %85,4 | 869 |
| Odabaşı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 | %8,5 | %82,2 | 90 |
| Sabuncular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 | %5,8 | %95,3 | 149 |
| Şalgam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 | %20,4 | %95,4 | 109 |
| Üyük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,7 | %15,2 | %91,8 | 73 |
| Yağlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 | %17,6 | %85,9 | 149 |
| Yayla Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %75,7 | %17,1 | %87,4 | 182 |
| Yolyaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 | %32,5 | %92,0 | 88 |
| Yukarıarslanlı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 | %28,0 | %101,3 | 75 |
İlgili sonuçlar