Karaburun 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karaburun sonuçlarında CHP %52,6 ile birinci, AK Parti %22,9 ile ikinci; fark 29,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 30,0 puan üstünde. 16 mahalle ve köy arasından 15'inde CHP önde. CHP en güçlü Parlak Mahallesi (%72,4); AK Parti en güçlü Yayla Mahallesi (%58,2). Katılım %89,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karaburun 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karaburun, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karaburun | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.981 | %52,6 | %41,8 | %22,6 | +30,0 |
| AK Parti | 1.734 | %22,9 | %27,4 | %41,6 | −18,6 |
| İYİ Parti | 695 | %9,2 | %11,0 | %10,1 | −0,9 |
| HDP | 619 | %8,2 | %11,3 | %11,5 | −3,3 |
| MHP | 376 | %5,0 | %6,1 | %11,0 | −6,0 |
| Saadet | 36 | %0,5 | %0,8 | %1,3 | −0,9 |
| Vatan Partisi | 36 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 18 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Karaburun seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 8.613 | 7.734 | %89,8 | 7.563 | 171 |
Karaburun mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Anbarseki Mahallesi | CHP | %68,0 | %8,1 | %95,6 | 183 |
| Bozköy Mahallesi | CHP | %45,2 | %20,5 | %97,1 | 173 |
| Eğlenhoca Mahallesi | CHP | %55,8 | %26,8 | %90,4 | 356 |
| Hasseki Mahallesi | CHP | %62,0 | %20,7 | %99,0 | 97 |
| İnecik Mahallesi | CHP | %60,0 | %11,0 | %97,5 | 163 |
| İskele Mahallesi | CHP | %55,9 | %16,3 | %88,1 | 1.484 |
| Kösedere Mahallesi | CHP | %64,5 | %20,7 | %90,7 | 332 |
| Küçükbahçe Mahallesi | CHP | %45,3 | %23,8 | %88,0 | 409 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %45,0 | %23,9 | %87,5 | 975 |
| Mordoğan Mahallesi | CHP | %51,1 | %26,6 | %89,1 | 3.500 |
| Parlak Mahallesi | CHP | %72,4 | %16,3 | %92,0 | 112 |
| Saip Mahallesi | CHP | %61,1 | %10,9 | %87,1 | 264 |
| Salman Mahallesi | CHP | %55,0 | %29,0 | %99,0 | 105 |
| Sarpıncık Mahallesi | CHP | %42,7 | %38,2 | %101,8 | 109 |
| Tepeboz Mahallesi | CHP | %55,2 | %19,7 | %91,1 | 271 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %22,4 | %58,2 | %96,3 | 80 |
İlgili sonuçlar