Kınık 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kınık sonuçlarında CHP %38,5 ile birinci, AK Parti %33,6 ile ikinci; fark 5,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 15,9 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 14'ünde CHP önde. CHP en güçlü Çaltı Mahallesi (%79,3); AK Parti en güçlü Mıstıklar Mahallesi (%83,1). Katılım %93,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kınık 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kınık, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kınık | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 7.278 | %38,5 | %41,8 | %22,6 | +15,9 |
| AK Parti | 6.342 | %33,6 | %27,4 | %41,6 | −8,0 |
| İYİ Parti | 1.976 | %10,5 | %11,0 | %10,1 | +0,4 |
| HDP | 1.887 | %10,0 | %11,3 | %11,5 | −1,5 |
| MHP | 993 | %5,3 | %6,1 | %11,0 | −5,7 |
| Saadet | 151 | %0,8 | %0,8 | %1,3 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 47 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| HÜDA PAR | 47 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 7 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Kınık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 81 | 20.770 | 19.474 | %93,8 | 18.892 | 582 |
Kınık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Arpadere Mahallesi | AK Parti | %9,4 | %75,4 | %95,9 | 244 |
| Arpaseki Mahallesi | CHP | %67,0 | %3,9 | %97,6 | 510 |
| Aşağı Mahallesi | CHP | %41,3 | %34,7 | %91,8 | 1.101 |
| Aziziye Mahallesi | CHP | %58,7 | %29,7 | %98,6 | 143 |
| Bademalan Mahallesi | AK Parti | %12,7 | %60,8 | %96,8 | 251 |
| Bağalan Mahallesi | CHP | %68,7 | %9,1 | %99,7 | 330 |
| Balaban Mahallesi | AK Parti | %24,6 | %50,0 | %95,9 | 121 |
| Büyükoba Mahallesi | HDP | %31,4 | %9,9 | %96,8 | 217 |
| Cumalı Mahallesi | AK Parti | %28,3 | %39,2 | %93,8 | 291 |
| Çaltı Mahallesi | CHP | %79,3 | %2,8 | %96,0 | 226 |
| Çanköy Mahallesi | AK Parti | %25,3 | %55,6 | %96,2 | 211 |
| Çiftlikköy Mahallesi | AK Parti | %31,7 | %57,4 | %99,1 | 107 |
| Değirmencieli Mahallesi | AK Parti | %23,5 | %58,2 | %100,0 | 101 |
| Dündarlı Mahallesi | CHP | %47,0 | %19,9 | %93,9 | 279 |
| Elmadere Mahallesi | CHP | %75,5 | %4,4 | %99,3 | 278 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %66,0 | %10,8 | %94,2 | 2.867 |
| Hamzahocalı Mahallesi | AK Parti | %22,1 | %51,8 | %95,4 | 218 |
| Işıklar Mahallesi | AK Parti | %17,2 | %65,5 | %97,5 | 121 |
| İbrahimağa Mahallesi | CHP | %46,5 | %34,9 | %91,3 | 103 |
| Kalemköy Mahallesi | AK Parti | %23,5 | %62,2 | %93,9 | 131 |
| Karadere Mahallesi | AK Parti | %14,2 | %67,0 | %100,6 | 177 |
| Karatekeli Mahallesi | CHP | %60,2 | %28,0 | %99,0 | 97 |
| Kocaömer Mahallesi | AK Parti | %21,9 | %57,5 | %90,1 | 294 |
| Kodukburun Mahallesi | CHP | %41,4 | %20,7 | %110,7 | 28 |
| Köseler Mahallesi | AK Parti | %7,3 | %78,8 | %97,3 | 259 |
| Mıstıklar Mahallesi | AK Parti | %4,1 | %83,1 | %98,9 | 177 |
| Musacalı Mahallesi | AK Parti | %16,7 | %61,1 | %95,0 | 60 |
| Osmaniye Mahallesi | AK Parti | %31,6 | %41,3 | %92,7 | 1.895 |
| Örtülü Mahallesi | AK Parti | %10,3 | %74,4 | %97,6 | 508 |
| Poyracık Mahallesi | AK Parti | %28,1 | %37,9 | %92,9 | 4.498 |
| Sucahlı Mahallesi | AK Parti | %20,9 | %58,9 | %95,3 | 171 |
| Taştepe Mahallesi | CHP | %59,4 | %1,7 | %96,2 | 315 |
| Türkcedit Mahallesi | CHP | %46,3 | %23,0 | %91,6 | 1.170 |
| Yayakent Mahallesi | AK Parti | %20,2 | %36,0 | %89,3 | 1.077 |
| Yaylaköy Mahallesi | AK Parti | %8,8 | %64,4 | %94,3 | 212 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %44,6 | %23,7 | %92,5 | 1.338 |
| Yukarı Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %38,9 | %91,1 | 644 |
İlgili sonuçlar