Menemen 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları
Menemen sonuçlarında CHP %32,3 ile birinci, AK Parti %26,8 ile ikinci; fark 5,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%22,6) 9,6 puan üstünde. HDP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,4 (+8,8 puan). 65 mahalle ve köy arasından 35'inde CHP önde. CHP en güçlü Çaltı Mahallesi (%61,4); AK Parti en güçlü Çukurköy Mahallesi (%74,7). Katılım %88,8 (Türkiye %88,0).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Menemen 2018 Milletvekili Seçimi sonuçları — Menemen, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Menemen | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 33.973 | %32,3 | %41,8 | %22,6 | +9,6 |
| AK Parti | 28.252 | %26,8 | %27,4 | %41,6 | −14,7 |
| HDP | 21.428 | %20,4 | %11,3 | %11,5 | +8,8 |
| İYİ Parti | 11.345 | %10,8 | %11,0 | %10,1 | +0,7 |
| MHP | 7.784 | %7,4 | %6,1 | %11,0 | −3,6 |
| Saadet | 793 | %0,8 | %0,8 | %1,3 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 325 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 239 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 55 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
Menemen seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 362 | 120.985 | 107.375 | %88,8 | 105.247 | 2.128 |
Menemen mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 29 Ekim Mahallesi | CHP | %41,8 | %21,4 | %90,7 | 3.337 |
| 30 Ağustos Mahallesi | CHP | %43,3 | %19,0 | %88,7 | 11.536 |
| 75.yıl Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %59,6 | %15,9 | %93,0 | 398 |
| 85.yıl Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %42,8 | %26,2 | %90,6 | 170 |
| 9 Eylül Mahallesi | CHP | %48,5 | %17,5 | %92,2 | 4.455 |
| Ahıhıdır Mahallesi | AK Parti | %15,3 | %62,6 | %87,3 | 1.531 |
| Alaniçi Mahallesi | AK Parti | %32,1 | %47,8 | %99,2 | 265 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %33,2 | %31,0 | %85,7 | 1.702 |
| Ayvacık Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %37,1 | %95,5 | 308 |
| Bağcılar Mahallesi | CHP | %47,3 | %26,0 | %98,1 | 156 |
| Belen Mahallesi | CHP | %40,3 | %30,4 | %94,4 | 198 |
| Bozalan Mahallesi | AK Parti | %9,1 | %71,4 | %93,5 | 248 |
| Buruncuk Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %40,9 | %93,8 | 386 |
| Camiikebir Mahallesi | CHP | %35,2 | %31,0 | %88,7 | 822 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %36,8 | %23,6 | %88,9 | 2.144 |
| Çaltı Mahallesi | CHP | %61,4 | %13,1 | %95,2 | 189 |
| Çavuş Mahallesi | CHP | %53,1 | %30,1 | %90,2 | 367 |
| Çukurköy Mahallesi | AK Parti | %8,7 | %74,7 | %92,7 | 619 |
| Değirmendere Mahallesi | CHP | %37,8 | %33,5 | %89,5 | 916 |
| Doğa Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %36,7 | %82,3 | 491 |
| Emiralem Merkez Mahallesi | CHP | %37,8 | %29,0 | %92,5 | 932 |
| Esatpaşa Mahallesi | CHP | %40,6 | %25,0 | %89,7 | 7.212 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %25,3 | %36,5 | %94,2 | 910 |
| Gaybi Mahallesi | CHP | %39,3 | %34,5 | %91,8 | 450 |
| Gazi Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %32,8 | %88,2 | 1.599 |
| Gazi Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %48,2 | %21,9 | %89,0 | 556 |
| Göktepe Mahallesi | AK Parti | %31,6 | %38,6 | %93,5 | 616 |
| Gölcük Mahallesi | HDP | %2,5 | %26,4 | %88,4 | 4.198 |
| Görece Mahallesi | CHP | %37,3 | %36,6 | %95,0 | 300 |
| Günerli Mahallesi | CHP | %47,7 | %28,4 | %99,1 | 111 |
| Hasanlar Mahallesi | CHP | %48,8 | %17,5 | %93,3 | 180 |
| Hatundere Mahallesi | AK Parti | %20,8 | %26,3 | %90,8 | 1.429 |
| Haykıran Mahallesi | AK Parti | %30,1 | %39,3 | %91,6 | 793 |
| Irmak Mahallesi | HDP | %9,1 | %29,9 | %86,2 | 5.067 |
| İğnedere Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %42,5 | %98,9 | 91 |
| İncirli Pınar Mahallesi | HDP | %9,1 | %16,5 | %88,2 | 3.144 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %49,6 | %22,0 | %86,6 | 628 |
| İsmet İnönü Mahallesi | AK Parti | %23,5 | %32,8 | %86,4 | 7.111 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %44,8 | %19,0 | %88,1 | 7.374 |
| Karaorman Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %51,6 | %100,0 | 64 |
| Kasımpaşa Mahallesi | CHP | %41,7 | %22,8 | %90,1 | 11.308 |
| Kazımpaşa Mahallesi | AK Parti | %22,9 | %57,2 | %85,6 | 1.947 |
| Kemal Atatürk Mahallesi | AK Parti | %20,3 | %34,8 | %86,9 | 2.377 |
| Kesik Mahallesi | CHP | %35,5 | %30,8 | %92,6 | 606 |
| Kır Mahallesi | CHP | %34,4 | %32,5 | %93,3 | 179 |
| Mermerli Mahallesi | CHP | %42,7 | %25,1 | %90,7 | 5.905 |
| Musabey Mahallesi | AK Parti | %31,6 | %32,1 | %89,6 | 241 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi | CHP | %41,1 | %23,2 | %94,0 | 385 |
| Seydinnasrullah Mahallesi | AK Parti | %22,8 | %52,8 | %89,8 | 491 |
| Süleymanlı Mahallesi | CHP | %33,3 | %33,1 | %82,1 | 458 |
| Süzbeyli Mahallesi | CHP | %40,0 | %10,0 | %100,0 | 30 |
| Telekler Mahallesi | CHP | %37,0 | %37,0 | %89,0 | 155 |
| Turgutlar Mahallesi | CHP | %42,5 | %25,0 | %102,6 | 39 |
| Tuzçullu Mahallesi | CHP | %52,6 | %30,4 | %94,4 | 195 |
| Tülbentli Mahallesi | CHP | %39,2 | %26,7 | %90,7 | 1.100 |
| Uğur Mumcu Mahallesi | HDP | %25,1 | %22,5 | %85,8 | 9.091 |
| Ulus Mahallesi | AK Parti | %16,0 | %35,3 | %88,0 | 1.530 |
| Villakent Mahallesi | CHP | %61,3 | %7,9 | %90,7 | 1.337 |
| Yahşelli Mahallesi | HDP | %18,8 | %26,6 | %83,2 | 2.963 |
| Yanıkköy Mahallesi | AK Parti | %23,4 | %41,9 | %90,5 | 676 |
| Yayla Mahallesi | CHP | %38,5 | %37,1 | %90,4 | 659 |
| Yeşil Pınar Mahallesi | HDP | %12,9 | %35,1 | %86,6 | 2.726 |
| Yıldırım Mahallesi | AK Parti | %22,8 | %34,9 | %93,0 | 1.006 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %43,9 | %88,6 | 963 |
| Zeytinlik Mahallesi | HDP | %20,6 | %23,2 | %88,5 | 1.615 |
İlgili sonuçlar