Arsin 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Arsin sonuçlarında AK Parti %56,2 ile birinci, Saadet %39,8 ile ikinci; fark 16,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,6) 13,6 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,8 (+36,9 puan). 36 mahalle ve köy arasından 28'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yolaç Mahallesi (%85,8); Saadet en güçlü Konak Mahallesi (%94,1). Katılım %88,8 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Arsin 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Arsin, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Arsin | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 12.974 | %56,2 | %54,8 | %42,6 | +13,6 |
| Saadet | 9.188 | %39,8 | %5,9 | %2,9 | +36,9 |
| İYİ Parti | 711 | %3,1 | %9,9 | %7,8 | −4,7 |
| BBP | 135 | %0,6 | %3,1 | %1,6 | −1,0 |
| BTP | 43 | %0,2 | %0,8 | %0,3 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 40 | %0,2 | %0,0 | %0,2 | +0,0 |
Arsin seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 96 | 26.948 | 23.942 | %88,8 | 23.091 | 851 |
Arsin mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Saadet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atayurt Mahallesi | AK Parti | %80,4 | %17,3 | %87,7 | 902 |
| Başdurak Mahallesi | AK Parti | %54,0 | %44,7 | %88,7 | 1.145 |
| Cudibey Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %45,4 | %94,2 | 516 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Saadet | %45,6 | %50,3 | %89,2 | 1.088 |
| Çardaklı Mahallesi | AK Parti | %67,9 | %29,6 | %92,1 | 827 |
| Çiçekli Mahallesi | AK Parti | %81,3 | %16,9 | %80,2 | 378 |
| Çubuklu Mahallesi | AK Parti | %62,9 | %29,2 | %89,4 | 716 |
| Dilek Mahallesi | AK Parti | %54,9 | %40,0 | %93,8 | 561 |
| Elmaalan Mahallesi | AK Parti | %62,0 | %29,9 | %90,8 | 693 |
| Fatih Mahallesi | Saadet | %47,6 | %49,7 | %88,9 | 1.568 |
| Fındıklı Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %45,9 | %88,1 | 955 |
| Gölcük Mahallesi | Saadet | %27,2 | %70,7 | %92,9 | 579 |
| Gölgelik Mahallesi | AK Parti | %71,0 | %28,4 | %79,2 | 240 |
| Güneyce Mahallesi | Saadet | %45,1 | %50,7 | %89,9 | 923 |
| Güzelyalı Mahallesi | Saadet | %32,5 | %64,1 | %93,4 | 609 |
| Harmanlı Mahallesi | AK Parti | %51,4 | %45,4 | %88,6 | 695 |
| Işıklı Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %39,1 | %87,3 | 849 |
| İşhan Mahallesi | AK Parti | %72,6 | %26,3 | %77,9 | 349 |
| Karaca Mahallesi | Saadet | %45,9 | %49,8 | %90,4 | 523 |
| Konak Mahallesi | Saadet | %4,7 | %94,1 | %90,0 | 200 |
| Kuzguncuk Mahallesi | AK Parti | %55,2 | %40,4 | %88,9 | 1.200 |
| Nuroğlu Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %40,3 | %94,6 | 423 |
| Oğuz Mahallesi | AK Parti | %61,4 | %33,0 | %88,8 | 850 |
| Örnek Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %29,3 | %89,8 | 540 |
| Özlü Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %42,8 | %93,1 | 681 |
| Şankaya Mahallesi | AK Parti | %70,3 | %24,2 | %92,7 | 946 |
| Üçpınar Mahallesi | AK Parti | %84,8 | %12,3 | %95,3 | 149 |
| Yalı Mahallesi | AK Parti | %61,9 | %33,9 | %83,6 | 1.677 |
| Yeni Mahallesi | Saadet | %32,4 | %60,7 | %87,5 | 527 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %32,3 | %88,9 | 198 |
| Yeşilce Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %39,7 | %90,2 | 633 |
| Yeşilköy Mahallesi | AK Parti | %70,6 | %24,9 | %90,8 | 896 |
| Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %59,1 | %37,2 | %85,6 | 825 |
| Yeşilyalı Mahallesi | AK Parti | %50,4 | %45,4 | %86,0 | 2.144 |
| Yolaç Mahallesi | AK Parti | %85,8 | %11,2 | %89,1 | 312 |
| Yolüstü Mahallesi | AK Parti | %67,0 | %29,5 | %89,2 | 631 |
İlgili sonuçlar