Şalpazarı 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Şalpazarı sonuçlarında MHP %60,8 ile birinci, Bağımsızlar %20,9 ile ikinci; fark 40,0 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%7,4) 53,4 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,9 (+20,0 puan). 30 mahalle ve köy arasından 27'sinde MHP önde. MHP en güçlü Kasımağzı Mahallesi (%88,8); Bağımsızlar en güçlü Gökçeköy Mahallesi (%45,3). Katılım %91,1 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şalpazarı 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Şalpazarı, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şalpazarı | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 5.618 | %60,8 | %2,4 | %7,4 | +53,4 |
| Bağımsızlar | 1.929 | %20,9 | %3,4 | %0,9 | +20,0 |
| İYİ Parti | 1.447 | %15,7 | %9,9 | %7,8 | +7,9 |
| Saadet | 124 | %1,3 | %5,9 | %2,9 | −1,6 |
| BTP | 81 | %0,9 | %0,8 | %0,3 | +0,6 |
| DP | 34 | %0,4 | %0,4 | %1,0 | −0,6 |
Şalpazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 10.667 | 9.715 | %91,1 | 9.233 | 482 |
Şalpazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | Bağımsızlar | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağırtaş Mahallesi | MHP | %65,4 | %20,6 | %95,3 | 235 |
| Akçiriş Mahallesi | MHP | %36,8 | %36,0 | %100,8 | 126 |
| Çamkiriş Mahallesi | MHP | %45,6 | %30,2 | %91,0 | 212 |
| Çamlıca Mahallesi | MHP | %85,7 | %9,0 | %93,4 | 211 |
| Çarlaklı Mahallesi | İYİ Parti | %35,6 | %3,1 | %93,5 | 185 |
| Çetrik Mahallesi | MHP | %75,2 | %18,3 | %95,8 | 168 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %75,9 | %15,1 | %89,6 | 501 |
| Doğancı Mahallesi | MHP | %75,4 | %11,3 | %85,7 | 350 |
| Dorukkiriş Mahallesi | MHP | %78,4 | %9,2 | %88,5 | 322 |
| Düzköy Mahallesi | MHP | %73,6 | %12,5 | %88,5 | 356 |
| Fidanbaşı Mahallesi | MHP | %53,7 | %7,4 | %89,3 | 225 |
| Geyikli Mahallesi | MHP | %52,4 | %15,3 | %87,3 | 1.399 |
| Gökçeköy Mahallesi | MHP | %48,9 | %45,3 | %92,8 | 405 |
| Gölkiriş Mahallesi | MHP | %57,8 | %8,6 | %85,7 | 140 |
| Güdün Mahallesi | MHP | %85,2 | %6,3 | %89,3 | 300 |
| Kabasakal Mahallesi | MHP | %73,9 | %12,2 | %95,0 | 459 |
| Kalecik Mahallesi | MHP | %50,4 | %25,6 | %93,1 | 130 |
| Karakaya Mahallesi | MHP | %75,8 | %9,8 | %95,2 | 230 |
| Kasımağzı Mahallesi | MHP | %88,8 | %1,0 | %90,1 | 344 |
| Kuzuluk Mahallesi | MHP | %64,9 | %28,5 | %94,3 | 436 |
| Merkez-Kireç Mahallesi | Bağımsızlar | %38,4 | %43,1 | %88,6 | 684 |
| Pelitçik Mahallesi | MHP | %80,0 | %4,8 | %92,0 | 176 |
| Sayvançatak Mahallesi | MHP | %74,8 | %7,5 | %95,6 | 270 |
| Simenli Mahallesi | MHP | %66,9 | %27,8 | %93,5 | 432 |
| Sinlice Mahallesi | MHP | %71,1 | %10,6 | %93,8 | 273 |
| Sugören Mahallesi | MHP | %54,5 | %35,5 | %86,3 | 365 |
| Sütpınar Mahallesi | MHP | %59,6 | %22,7 | %93,9 | 309 |
| Tepeağzı Mahallesi | MHP | %73,4 | %10,9 | %94,4 | 214 |
| Turalıuşağı Mahallesi | MHP | %60,9 | %23,9 | %91,7 | 385 |
| Üzümözü Mahallesi | Bağımsızlar | %28,9 | %42,6 | %92,4 | 825 |
İlgili sonuçlar