Yomra 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yomra sonuçlarında İYİ Parti %52,4 ile birinci, AK Parti %45,4 ile ikinci; fark 7,0 puan. İYİ Parti burada Türkiye ortalamasının (%7,8) 44,6 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 12'sinde İYİ Parti önde. İYİ Parti en güçlü Demirciler Mahallesi (%69,9); AK Parti en güçlü Maden Mahallesi (%90,8). Katılım %84,9 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yomra 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yomra, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yomra | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| İYİ Parti | 11.751 | %52,4 | %9,9 | %7,8 | +44,6 |
| AK Parti | 10.184 | %45,4 | %54,8 | %42,6 | +2,9 |
| Saadet | 284 | %1,3 | %5,9 | %2,9 | −1,6 |
| Vatan Partisi | 109 | %0,5 | %0,0 | %0,2 | +0,3 |
| BTP | 92 | %0,4 | %0,8 | %0,3 | +0,1 |
Yomra seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 103 | 28.001 | 23.769 | %84,9 | 22.420 | 1.349 |
Yomra mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | İYİ Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %54,9 | %91,9 | 583 |
| Çamlıyurt Mahallesi | AK Parti | %22,9 | %76,5 | %96,0 | 405 |
| Çınarlı Mahallesi | İYİ Parti | %54,0 | %45,1 | %87,0 | 393 |
| Demirciler Mahallesi | İYİ Parti | %69,9 | %29,3 | %88,1 | 463 |
| Gülyurdu Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %53,1 | %95,2 | 756 |
| Gürsel Mahallesi | İYİ Parti | %56,2 | %41,1 | %86,7 | 820 |
| İkisu Mahallesi | İYİ Parti | %56,3 | %41,2 | %84,6 | 722 |
| Kaşüstü Mahallesi | İYİ Parti | %59,6 | %38,3 | %80,7 | 6.787 |
| Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %52,6 | %89,9 | 741 |
| Kılıçlı Mahallesi | AK Parti | %17,3 | %81,7 | %96,2 | 239 |
| Kıratlı Mahallesi | İYİ Parti | %52,3 | %45,6 | %93,1 | 554 |
| Kömürcü Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %55,3 | %89,0 | 520 |
| Maden Mahallesi | AK Parti | %7,5 | %90,8 | %94,1 | 427 |
| Namıkkemal Mahallesi | İYİ Parti | %66,3 | %30,6 | %87,5 | 1.051 |
| Ocak Mahallesi | İYİ Parti | %61,2 | %36,6 | %88,0 | 509 |
| Oymalı Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %49,8 | %83,5 | 967 |
| Özdil Mahallesi | AK Parti | %47,8 | %51,3 | %84,6 | 1.515 |
| Pınarlı Mahallesi | AK Parti | %33,1 | %65,3 | %88,9 | 279 |
| Sancak Mahallesi | İYİ Parti | %55,8 | %41,3 | %81,0 | 6.603 |
| Şanlı Mahallesi | İYİ Parti | %52,4 | %46,2 | %92,0 | 490 |
| Tandırlı Mahallesi | AK Parti | %16,8 | %82,5 | %83,7 | 529 |
| Taşdelen Mahallesi | İYİ Parti | %53,5 | %43,7 | %89,6 | 907 |
| Tepeköy Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %50,6 | %79,3 | 449 |
| Yenice Mahallesi | AK Parti | %46,3 | %52,1 | %91,2 | 525 |
| Yokuşlu Mahallesi | İYİ Parti | %55,0 | %43,4 | %91,7 | 767 |
İlgili sonuçlar