Hayrat 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Hayrat sonuçlarında Bağımsızlar %52,4 ile birinci, AK Parti %45,0 ile ikinci; fark 7,4 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%0,9) 51,5 puan üstünde. 34 mahalle ve köy arasından 25'inde Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Hürriyet Mahallesi (%94,6); AK Parti en güçlü Çaycılar Mahallesi (%91,7). Katılım %85,8 (Türkiye %84,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hayrat 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Hayrat, Trabzon, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Hayrat | Trabzon | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 3.868 | %52,4 | %3,4 | %0,9 | +51,5 |
| AK Parti | 3.321 | %45,0 | %54,8 | %42,6 | +2,5 |
| BTP | 188 | %2,5 | %0,8 | %0,3 | +2,2 |
Hayrat seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 8.966 | 7.691 | %85,8 | 7.377 | 314 |
Hayrat mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçlı Düz Mahallesi | Bağımsızlar | %64,8 | %31,0 | %69,9 | 206 |
| Balaban Mahallesi | Bağımsızlar | %55,0 | %43,1 | %85,4 | 683 |
| Balaban Merkez Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %60,7 | %81,0 | 437 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Bağımsızlar | %64,8 | %32,4 | %93,8 | 276 |
| Çağlayan Mahallesi | Bağımsızlar | %55,7 | %42,6 | %86,5 | 74 |
| Çamlıtepe Mahallesi | Bağımsızlar | %57,2 | %37,3 | %88,8 | 197 |
| Çaycılar Mahallesi | AK Parti | %6,8 | %91,7 | %85,1 | 161 |
| Dağönü Mahallesi | Bağımsızlar | %54,6 | %42,3 | %92,7 | 591 |
| Dereyurt Mahallesi | AK Parti | %48,4 | %48,9 | %90,3 | 421 |
| Fatih Mahallesi | Bağımsızlar | %65,0 | %35,0 | %54,1 | 37 |
| Geçitli Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %55,9 | %90,1 | 406 |
| Göksel Mahallesi | Bağımsızlar | %51,4 | %38,7 | %81,9 | 215 |
| Görgülü Mahallesi | Bağımsızlar | %56,2 | %42,0 | %84,2 | 349 |
| Gülderen Fatih Mahallesi | Bağımsızlar | %63,0 | %28,4 | %64,6 | 130 |
| Gülderen Merkez Mahallesi | Bağımsızlar | %59,3 | %38,6 | %83,3 | 305 |
| Hürriyet Mahallesi | Bağımsızlar | %94,6 | %5,4 | %90,5 | 147 |
| Kılavuz Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %53,3 | %85,6 | 271 |
| Köyceğiz Mahallesi | Bağımsızlar | %53,7 | %45,2 | %80,8 | 245 |
| Kurtuluş Mahallesi | Bağımsızlar | %71,7 | %25,3 | %82,7 | 127 |
| Merkez Mahallesi | Bağımsızlar | %56,9 | %38,8 | %82,7 | 353 |
| Meydanlı Mahallesi | Bağımsızlar | %52,4 | %42,8 | %92,6 | 271 |
| Onur Mahallesi | Bağımsızlar | %68,6 | %31,4 | %81,4 | 43 |
| Pazarönü Mahallesi | Bağımsızlar | %65,0 | %31,1 | %90,3 | 289 |
| Pınarca Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %50,5 | %79,5 | 533 |
| Sarmaşık Mahallesi | AK Parti | %46,7 | %52,4 | %90,8 | 413 |
| Şehitli Mahallesi | Bağımsızlar | %55,6 | %44,4 | %76,9 | 65 |
| Şişli Mahallesi | Bağımsızlar | %77,4 | %22,6 | %65,4 | 81 |
| Taflancık Mahallesi | Bağımsızlar | %57,7 | %40,3 | %87,6 | 426 |
| Topaklı Mahallesi | Bağımsızlar | %62,8 | %33,0 | %87,0 | 108 |
| Yarlı Mahallesi | Bağımsızlar | %57,8 | %39,7 | %87,9 | 381 |
| Yeni Mahallesi | Bağımsızlar | %52,2 | %47,8 | %90,8 | 76 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %31,5 | %66,8 | %86,7 | 541 |
| Yıldırımlar Mahallesi | AK Parti | %25,0 | %75,0 | %96,2 | 26 |
| Yırca Mahallesi | Bağımsızlar | %71,4 | %26,0 | %96,3 | 82 |
İlgili sonuçlar