Fevzi Çakmak Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Fevzi Çakmak Mahallesi sonuçlarında CHP %67,5 ile birinci, AK Parti %29,7 ile ikinci; fark 37,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 33,7 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 26 sandık, 8.928 kayıtlı seçmen. Katılım %83,4 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Fevzi Çakmak Mahallesi | Balçova | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 4.939 | %67,5 | %68,7 | %58,1 | %33,8 | +33,7 |
| AK Parti | 2.173 | %29,7 | %28,5 | %38,7 | %45,1 | −15,4 |
| Saadet | 63 | %0,9 | %0,9 | %1,1 | %2,8 | −1,9 |
| DSP | 42 | %0,6 | %0,5 | %0,8 | %1,2 | −0,6 |
| TKP | 39 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,4 |
| Vatan Partisi | 22 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| DP | 15 | %0,2 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,5 |
| BTP | 11 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,2 |
| Bağımsızlar | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −1,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 26 | 8.928 | 7.447 | %83,4 | 7.312 | 135 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Fevzi Çakmak Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Korutürk Mahallesi seçim sonuçları
- Onur Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi