Korutürk Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Korutürk Mahallesi sonuçlarında CHP %75,9 ile birinci, AK Parti %21,4 ile ikinci; fark 54,5 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 42,0 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 29 sandık, 9.518 kayıtlı seçmen. Katılım %83,1 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Korutürk Mahallesi | Balçova | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 5.925 | %75,9 | %68,7 | %58,1 | %33,8 | +42,0 |
| AK Parti | 1.670 | %21,4 | %28,5 | %38,7 | %45,1 | −23,8 |
| Saadet | 57 | %0,7 | %0,9 | %1,1 | %2,8 | −2,0 |
| DSP | 46 | %0,6 | %0,5 | %0,8 | %1,2 | −0,6 |
| TKP | 36 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| Vatan Partisi | 31 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DP | 28 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,4 |
| Bağımsızlar | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −1,0 |
| BTP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 | 9.518 | 7.912 | %83,1 | 7.810 | 102 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Korutürk Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Onur Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi