Onur Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Onur Mahallesi sonuçlarında CHP %68,9 ile birinci, AK Parti %28,4 ile ikinci; fark 40,5 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 35,0 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 43 sandık, 13.813 kayıtlı seçmen. Katılım %82,3 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Onur Mahallesi | Balçova | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 7.679 | %68,9 | %68,7 | %58,1 | %33,8 | +35,0 |
| AK Parti | 3.165 | %28,4 | %28,5 | %38,7 | %45,1 | −16,8 |
| Saadet | 98 | %0,9 | %0,9 | %1,1 | %2,8 | −1,9 |
| TKP | 54 | %0,5 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| DP | 50 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| DSP | 46 | %0,4 | %0,5 | %0,8 | %1,2 | −0,8 |
| Vatan Partisi | 36 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| BTP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| Bağımsızlar | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %1,1 | −1,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 43 | 13.813 | 11.372 | %82,3 | 11.152 | 220 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Onur Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Korutürk Mahallesi seçim sonuçları
- Teleferik Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi