Teleferik Mahallesi 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Teleferik Mahallesi sonuçlarında CHP %65,7 ile birinci, AK Parti %31,2 ile ikinci; fark 34,5 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%33,8) 31,9 puan üstünde. CHP oy oranında Balçova ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 21 sandık, 7.051 kayıtlı seçmen. Katılım %83,9 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Teleferik Mahallesi | Balçova | İzmir | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.839 | %65,7 | %68,7 | %58,1 | %33,8 | +31,9 |
| AK Parti | 1.822 | %31,2 | %28,5 | %38,7 | %45,1 | −13,9 |
| Saadet | 58 | %1,0 | %0,9 | %1,1 | %2,8 | −1,8 |
| DSP | 41 | %0,7 | %0,5 | %0,8 | %1,2 | −0,5 |
| TKP | 39 | %0,7 | %0,5 | %0,3 | %0,2 | +0,5 |
| DP | 23 | %0,4 | %0,4 | %0,4 | %0,7 | −0,3 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| BTP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 21 | 7.051 | 5.917 | %83,9 | 5.840 | 77 |
Balçova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Teleferik Mahallesi 2019 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
- Balçova sonuçları
- Bahçelerarası Mahallesi seçim sonuçları
- Çetin Emeç Mahallesi seçim sonuçları
- Eğitim Mahallesi seçim sonuçları
- Fevzi Çakmak Mahallesi seçim sonuçları
- İnciraltı Mahallesi seçim sonuçları
- Korutürk Mahallesi seçim sonuçları
- Onur Mahallesi seçim sonuçları
- İzmir sonuçları
- Türkiye geneli 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi