Aydıncık 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Aydıncık sonuçlarında MHP %47,7 ile birinci, CHP %33,0 ile ikinci; fark 14,7 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,9) 43,8 puan üstünde. DP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,3 (+16,6 puan). 15 mahalle ve köy arasından 15'inde MHP önde. MHP en güçlü Karadere Mahallesi (%64,6); CHP en güçlü Eskiyürük Mahallesi (%40,6). Katılım %93,2 (30 büyükşehir %84,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aydıncık 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Aydıncık, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Aydıncık | Mersin | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| MHP | 3.677 | %47,7 | %41,0 | %3,9 | +43,8 |
| CHP | 2.541 | %33,0 | %45,1 | %33,8 | −0,9 |
| DP | 1.336 | %17,3 | %12,0 | %0,7 | +16,6 |
| Vatan Partisi | 47 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | +0,4 |
| DSP | 46 | %0,6 | %0,4 | %1,2 | −0,6 |
| Saadet | 30 | %0,4 | %0,7 | %2,8 | −2,4 |
| BTP | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| TKP | 15 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Aydıncık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 8.596 | 8.009 | %93,2 | 7.709 | 300 |
Aydıncık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | MHP | %41,2 | %39,4 | %91,6 | 656 |
| Cumhuriyet Mahallesi | MHP | %44,0 | %36,7 | %91,2 | 1.587 |
| Duruhan Mahallesi | MHP | %44,1 | %30,2 | %98,0 | 353 |
| Eskiyürük Mahallesi | MHP | %42,6 | %40,6 | %96,2 | 634 |
| Hacıbahattin Mahallesi | MHP | %53,0 | %18,5 | %95,7 | 253 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %45,1 | %38,0 | %90,2 | 1.675 |
| Karadere Mahallesi | MHP | %64,6 | %12,2 | %97,4 | 191 |
| Karaseki Mahallesi | MHP | %61,2 | %14,9 | %102,7 | 74 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %46,6 | %35,5 | %89,6 | 868 |
| Pembecik Mahallesi | MHP | %54,3 | %23,8 | %98,5 | 342 |
| Teknecik Mahallesi | MHP | %56,1 | %28,8 | %101,5 | 134 |
| Yeni Mahallesi | MHP | %44,0 | %39,1 | %92,0 | 752 |
| Yenikaş Mahallesi | MHP | %60,4 | %18,2 | %96,3 | 839 |
| Yeniyürük Mahallesi | MHP | %56,1 | %18,1 | %98,9 | 183 |
| Yeniyürükkaş Mahallesi | MHP | %55,2 | %31,0 | %105,5 | 55 |
İlgili sonuçlar