Çamlıyayla 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Çamlıyayla sonuçlarında MHP %54,6 ile birinci, DP %26,1 ile ikinci; fark 28,5 puan. MHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%3,9) 50,7 puan üstünde. DP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,1 (+25,3 puan). 14 mahalle ve köy arasından 14'ünde MHP önde. MHP en güçlü Fakılar Mahallesi (%66,8); DP en güçlü Giden Mahallesi (%38,9). Katılım %92,8 (30 büyükşehir %84,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çamlıyayla 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çamlıyayla, Mersin, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyÇamlıyaylaMersin30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
MHP3.516%54,6%41,0%3,9+50,7
DP1.678%26,1%12,0%0,7+25,3
CHP1.128%17,5%45,1%33,8−16,3
DSP52%0,8%0,4%1,2−0,4
Vatan Partisi22%0,3%0,4%0,3+0,1
Saadet19%0,3%0,7%2,8−2,5
BTP13%0,2%0,2%0,4−0,2
TKP10%0,2%0,2%0,2−0,0
Çamlıyayla seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
277.2646.740%92,86.438302
Çamlıyayla mahalle mahalle sonuçlar
Mahalle / köyBirinciMHPDPKatılımSeçmen
Bağçatağı MahallesiMHP%64,2%22,8%113,3113
Belçınar MahallesiMHP%44,5%22,7%92,7548
Cumayakası MahallesiMHP%50,1%24,6%88,3588
Çayırekinliği MahallesiMHP%64,1%16,5%86,8569
Darıpınarı MahallesiMHP%60,2%21,5%95,5530
Fakılar MahallesiMHP%66,8%14,5%94,8678
Giden MahallesiMHP%48,4%38,9%101,097
Kale MahallesiMHP%57,3%27,3%91,71.163
Kesecik MahallesiMHP%59,2%26,6%98,3178
Korucak MahallesiMHP%48,9%28,0%95,8212
Körmenlik MahallesiMHP%61,0%33,0%97,8227
Sarıkavak MahallesiMHP%46,2%34,4%95,2619
Sarıkoyak MahallesiMHP%57,1%31,0%95,8190
Sebil MahallesiMHP%48,8%31,0%90,61.552

İlgili sonuçlar