Edirne Merkez 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Edirne Merkez sonuçlarında CHP %42,6 ile birinci, AK Parti %35,3 ile ikinci; fark 7,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 14,0 puan üstünde. BTP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %5,6 (+5,3 puan). 61 mahalle ve köy arasından 31'inde CHP önde. CHP en güçlü Eskikadın Köyü (%72,9); AK Parti en güçlü Kemalköy (%61,8). Katılım %83,0 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Edirne Merkez 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Edirne Merkez, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Edirne Merkez | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 44.700 | %42,6 | %43,2 | %28,6 | +14,0 |
| AK Parti | 37.005 | %35,3 | %35,2 | %42,7 | −7,5 |
| İYİ Parti | 6.561 | %6,3 | %9,9 | %7,3 | −1,0 |
| BTP | 5.834 | %5,6 | %2,3 | %0,3 | +5,3 |
| MHP | 4.605 | %4,4 | %5,7 | %8,1 | −3,7 |
| Saadet | 2.756 | %2,6 | %1,5 | %2,8 | −0,2 |
| HDP | 1.449 | %1,4 | %0,9 | %5,8 | −4,5 |
| DP | 1.003 | %1,0 | %0,7 | %0,9 | +0,1 |
| BBP | 790 | %0,8 | %0,4 | %1,9 | −1,1 |
| Vatan Partisi | 259 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
Edirne Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 408 | 130.202 | 108.005 | %83,0 | 104.962 | 3.043 |
Edirne Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 1.murat Mahallesi | CHP | %52,2 | %24,7 | %78,8 | 4.221 |
| Abdurrahman Mahallesi | CHP | %41,3 | %36,8 | %78,9 | 7.640 |
| Ahi Köyü | CHP | %59,2 | %20,0 | %101,6 | 124 |
| Avarız Köyü | AK Parti | %32,2 | %35,6 | %98,5 | 273 |
| Babademirtaş Mahallesi | AK Parti | %35,9 | %42,9 | %82,3 | 2.565 |
| Barutluk Mahallesi | AK Parti | %37,4 | %43,6 | %83,4 | 7.632 |
| Bosna Köyü | CHP | %38,4 | %31,5 | %101,4 | 72 |
| Budakdoğanca Köyü | CHP | %62,4 | %19,7 | %97,9 | 234 |
| Büyükdöllük Köyü | AK Parti | %20,5 | %55,1 | %96,9 | 585 |
| Büyükismailce Köyü | AK Parti | %35,1 | %39,7 | %84,3 | 159 |
| Çavuşbey Mahallesi | AK Parti | %25,2 | %47,3 | %80,4 | 3.271 |
| Değirmenyanı Köyü | AK Parti | %27,8 | %47,7 | %97,8 | 371 |
| Demirhanlı Köyü | AK Parti | %36,1 | %42,7 | %93,7 | 349 |
| Dilaverbey Mahallesi | CHP | %40,7 | %36,0 | %79,2 | 3.001 |
| Doyran Köyü | CHP | %33,1 | %32,8 | %95,1 | 576 |
| Ekmekçi Köyü | CHP | %45,1 | %24,2 | %99,0 | 97 |
| Elçili Köyü | CHP | %33,6 | %31,1 | %92,0 | 314 |
| Eskikadın Köyü | CHP | %72,9 | %12,0 | %96,0 | 373 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %54,8 | %24,0 | %82,1 | 14.206 |
| Hacıumur Köyü | CHP | %43,7 | %41,0 | %92,1 | 253 |
| Hasanağa Köyü | AK Parti | %27,3 | %40,6 | %100,0 | 144 |
| Hatipköy | CHP | %62,1 | %20,2 | %100,0 | 125 |
| Hıdırağa Köyü | CHP | %48,3 | %37,2 | %97,5 | 199 |
| İskender Köyü | CHP | %34,2 | %22,8 | %97,8 | 504 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %37,9 | %37,2 | %80,0 | 2.415 |
| Karaağaç Mahallesi | AK Parti | %31,0 | %48,8 | %85,1 | 2.362 |
| Karabulut Köyü | AK Parti | %28,3 | %58,6 | %99,4 | 155 |
| Karakasım Köyü | CHP | %40,1 | %30,0 | %93,4 | 441 |
| Karayusuf Köyü | AK Parti | %38,5 | %44,4 | %96,0 | 125 |
| Kayapa Köyü | AK Parti | %40,2 | %44,1 | %102,0 | 101 |
| Kemalköy | AK Parti | %19,9 | %61,8 | %92,3 | 740 |
| Koca Sinan Mahallesi | CHP | %52,7 | %24,1 | %80,7 | 6.979 |
| Korucu Köyü | AK Parti | %29,4 | %55,0 | %98,2 | 167 |
| Köşençiftliği Köyü | CHP | %67,5 | %19,0 | %93,0 | 258 |
| Küçükdöllük Köyü | AK Parti | %31,5 | %45,7 | %100,8 | 127 |
| Medrese Ali Bey Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %40,6 | %82,1 | 4.729 |
| Menekşesofular Köyü | AK Parti | %17,5 | %57,1 | %96,8 | 190 |
| Menzilahır Mahallesi | AK Parti | %41,2 | %48,8 | %82,9 | 1.996 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %41,2 | %82,3 | 2.580 |
| Mithat Paşa Mahallesi | CHP | %45,2 | %33,0 | %76,7 | 2.263 |
| Muratçalı Köyü | AK Parti | %25,7 | %29,2 | %81,6 | 141 |
| Musabeyli Köyü | CHP | %40,6 | %39,7 | %96,3 | 354 |
| Nişancıpaşa Mahallesi | AK Parti | %35,8 | %43,1 | %83,5 | 6.101 |
| Orhaniye Köyü | AK Parti | %27,5 | %49,1 | %93,7 | 349 |
| Sabuni Mahallesi | CHP | %47,7 | %32,0 | %82,3 | 889 |
| Sarayakpınar Köyü | AK Parti | %26,8 | %47,3 | %94,2 | 120 |
| Sarıcapaşa Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %40,7 | %84,6 | 2.328 |
| Sazlıdere Köyü | AK Parti | %32,1 | %33,0 | %95,6 | 476 |
| Suakacağı Köyü | CHP | %50,7 | %8,2 | %97,3 | 75 |
| Şükrüpaşa Mahallesi | CHP | %48,5 | %28,1 | %81,6 | 26.428 |
| Talatpaşa Mahallesi | CHP | %41,1 | %36,9 | %81,8 | 4.398 |
| Tayakadın Köyü | CHP | %51,1 | %29,1 | %95,1 | 1.334 |
| Umurbey Mahallesi | AK Parti | %27,5 | %55,2 | %81,4 | 1.832 |
| Uzgaç Köyü | CHP | %45,6 | %24,3 | %102,0 | 102 |
| Üyüklütatar Köyü | CHP | %57,0 | %27,7 | %93,6 | 582 |
| Yancıkçı Şahin Mahallesi | CHP | %41,4 | %38,8 | %81,6 | 3.482 |
| Yeniimaret Mahallesi | AK Parti | %30,4 | %42,2 | %83,4 | 2.309 |
| Yenikadın Köyü | CHP | %60,2 | %26,6 | %95,0 | 401 |
| Yıldırım Beyazıt Mahallesi | AK Parti | %21,4 | %52,9 | %84,6 | 3.018 |
| Yıldırım Hacı Sarraf Mahallesi | AK Parti | %23,9 | %54,0 | %88,2 | 2.307 |
| Yolüstü Köyü | CHP | %53,2 | %29,0 | %98,1 | 260 |
İlgili sonuçlar