Meriç 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Meriç sonuçlarında CHP %40,4 ile birinci, AK Parti %32,8 ile ikinci; fark 7,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 11,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %15,3 (+8,0 puan). 27 mahalle ve köy arasından 18'inde CHP önde. CHP en güçlü Rahmanca Köyü (%68,0); AK Parti en güçlü Kavaklı Köyü (%73,7). Katılım %90,2 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Meriç 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Meriç, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Meriç | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.182 | %40,4 | %43,2 | %28,6 | +11,9 |
| AK Parti | 3.389 | %32,8 | %35,2 | %42,7 | −10,0 |
| İYİ Parti | 1.583 | %15,3 | %9,9 | %7,3 | +8,0 |
| MHP | 950 | %9,2 | %5,7 | %8,1 | +1,1 |
| DP | 85 | %0,8 | %0,7 | %0,9 | −0,1 |
| Saadet | 71 | %0,7 | %1,5 | %2,8 | −2,2 |
| Vatan Partisi | 35 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HDP | 24 | %0,2 | %0,9 | %5,8 | −5,6 |
| BTP | 23 | %0,2 | %2,3 | %0,3 | −0,1 |
Meriç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 12.102 | 10.920 | %90,2 | 10.342 | 578 |
Meriç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adasarhanlı Köyü | AK Parti | %29,4 | %47,0 | %86,4 | 846 |
| Akçadam Köyü | CHP | %35,0 | %28,0 | %94,6 | 465 |
| Akıncılar Köyü | AK Parti | %26,4 | %52,8 | %93,4 | 136 |
| Alibey Köyü | CHP | %42,8 | %20,0 | %91,5 | 211 |
| B.doğanca Mahallesi | CHP | %50,7 | %29,6 | %86,3 | 1.946 |
| Büyükaltıağaç Köyü | CHP | %50,0 | %16,4 | %92,7 | 564 |
| Hasırcıarnavutköy | AK Parti | %9,3 | %66,0 | %90,9 | 384 |
| K. Doğanca Mahallesi | CHP | %67,8 | %16,8 | %93,6 | 233 |
| Kadıdondurma Köyü | CHP | %41,1 | %31,3 | %89,3 | 587 |
| Karahamza Köyü | AK Parti | %36,0 | %49,0 | %94,0 | 117 |
| Karayusuflu Köyü | AK Parti | %27,1 | %41,7 | %90,0 | 259 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %4,9 | %73,7 | %90,3 | 350 |
| Küçükaltıağaç Köyü | CHP | %58,5 | %24,4 | %94,9 | 237 |
| Küpdere Köyü | CHP | %37,5 | %28,1 | %92,7 | 110 |
| Küplü-Gazi Mahallesi | CHP | %45,0 | %20,7 | %90,4 | 1.136 |
| Küplü-Merkez Mahallesi | CHP | %45,9 | %24,0 | %90,1 | 1.042 |
| Nasuhbey Köyü | CHP | %66,0 | %18,4 | %91,1 | 235 |
| Olacak Köyü | CHP | %45,7 | %28,3 | %89,9 | 158 |
| Paşayenice Köyü | AK Parti | %14,7 | %60,0 | %97,6 | 82 |
| Rahmanca Köyü | CHP | %68,0 | %18,0 | %89,9 | 238 |
| Saatağacı Köyü | CHP | %38,3 | %36,4 | %89,6 | 125 |
| Seren Köyü | CHP | %53,7 | %21,5 | %84,5 | 291 |
| Subaşı-İzzet Paşa Mahallesi | AK Parti | %22,6 | %43,4 | %95,0 | 1.011 |
| Subaşı-Şehit Mehmet Aydın Mahallesi | AK Parti | %31,2 | %37,8 | %92,4 | 645 |
| Umurca Köyü | CHP | %57,7 | %22,0 | %92,7 | 248 |
| Yakupbey Köyü | CHP | %53,3 | %26,7 | %83,5 | 127 |
| Yenicegörice Köyü | CHP | %38,9 | %36,7 | %89,0 | 319 |
İlgili sonuçlar