Lalapaşa 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Lalapaşa sonuçlarında AK Parti %40,2 ile birinci, CHP %26,7 ile ikinci; fark 13,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%42,7) 2,5 puan altında. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,0 (+13,7 puan). 28 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çallıdere Köyü (%67,1); CHP en güçlü Sinanköy (%61,5). Katılım %93,3 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Lalapaşa 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Lalapaşa, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Lalapaşa | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.011 | %40,2 | %35,2 | %42,7 | −2,5 |
| CHP | 1.337 | %26,7 | %43,2 | %28,6 | −1,8 |
| İYİ Parti | 1.052 | %21,0 | %9,9 | %7,3 | +13,7 |
| MHP | 487 | %9,7 | %5,7 | %8,1 | +1,6 |
| Saadet | 74 | %1,5 | %1,5 | %2,8 | −1,4 |
| BBP | 19 | %0,4 | %0,4 | %1,9 | −1,5 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| HDP | 10 | %0,2 | %0,9 | %5,8 | −5,6 |
Lalapaşa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 5.546 | 5.176 | %93,3 | 5.003 | 173 |
Lalapaşa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Büyünlü Köyü | AK Parti | %30,9 | %20,2 | %96,1 | 207 |
| Çallıdere Köyü | AK Parti | %67,1 | %20,3 | %97,5 | 81 |
| Çatma Köyü | AK Parti | %38,1 | %19,0 | %97,7 | 44 |
| Çömlekakpınar Köyü | AK Parti | %57,0 | %19,2 | %92,4 | 410 |
| Çömlekköy | AK Parti | %40,5 | %37,9 | %97,6 | 123 |
| Demirköy | AK Parti | %48,0 | %37,5 | %95,8 | 213 |
| Doğanköy | AK Parti | %50,5 | %40,7 | %97,9 | 94 |
| Dombay Köyü | AK Parti | %55,7 | %13,9 | %95,9 | 121 |
| Hacıdanişment Köyü | AK Parti | %32,8 | %30,2 | %91,7 | 300 |
| Hacılar Köyü | AK Parti | %53,1 | %18,8 | %95,6 | 68 |
| Hamzabeyli Köyü | AK Parti | %57,7 | %20,8 | %97,2 | 179 |
| Hanlıyenice Köyü | MHP | %10,5 | %35,3 | %99,0 | 197 |
| Hüseyinpınar Köyü | İYİ Parti | %30,4 | %21,7 | %82,1 | 28 |
| Kalkansöğüt Köyü | AK Parti | %65,6 | %7,8 | %98,5 | 66 |
| Kavaklı Köyü | CHP | %25,0 | %36,8 | %97,5 | 81 |
| Küçünlü Köyü | AK Parti | %39,4 | %33,1 | %82,1 | 162 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %37,0 | %18,4 | %90,0 | 1.134 |
| Ortakçı Köyü | İYİ Parti | %40,7 | %9,7 | %95,5 | 266 |
| Ömeroba Köyü | AK Parti | %54,9 | %19,4 | %78,5 | 186 |
| Saksağan Köyü | AK Parti | %60,7 | %17,9 | %100,0 | 30 |
| Sarıdanişment Köyü | AK Parti | %54,0 | %14,0 | %96,2 | 237 |
| Sinanköy | CHP | %23,4 | %61,5 | %94,5 | 343 |
| Süleymandanişment Köyü | AK Parti | %42,8 | %25,9 | %97,2 | 212 |
| Taşlımüsellim Köyü | İYİ Parti | %27,2 | %33,0 | %95,7 | 209 |
| Tuğlalık Köyü | AK Parti | %50,0 | %28,1 | %94,1 | 68 |
| Uzunbayır Köyü | CHP | %30,6 | %40,3 | %97,4 | 78 |
| Vaysal Köyü | CHP | %27,7 | %40,6 | %94,6 | 334 |
| Yünlüce Köyü | AK Parti | %59,7 | %17,9 | %93,3 | 75 |
İlgili sonuçlar