Enez 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Enez sonuçlarında CHP %42,4 ile birinci, İYİ Parti %29,3 ile ikinci; fark 13,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%28,6) 13,8 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,3 (+22,0 puan). 22 mahalle ve köy arasından 15'inde CHP önde. CHP en güçlü Kocaali Köyü (%67,3); İYİ Parti en güçlü Sultaniça Köyü (%62,3). Katılım %90,7 (Türkiye %84,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Enez 2019 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Enez, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Enez | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.422 | %42,4 | %43,2 | %28,6 | +13,8 |
| İYİ Parti | 2.364 | %29,3 | %9,9 | %7,3 | +22,0 |
| AK Parti | 1.695 | %21,0 | %35,2 | %42,7 | −21,7 |
| MHP | 293 | %3,6 | %5,7 | %8,1 | −4,5 |
| HDP | 230 | %2,8 | %0,9 | %5,8 | −3,0 |
| Saadet | 27 | %0,3 | %1,5 | %2,8 | −2,5 |
| BBP | 27 | %0,3 | %0,4 | %1,9 | −1,5 |
| Vatan Partisi | 12 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| BTP | 10 | %0,1 | %2,3 | %0,3 | −0,2 |
Enez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 37 | 9.151 | 8.301 | %90,7 | 8.080 | 221 |
Enez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | İYİ Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahim Köyü | İYİ Parti | %35,1 | %46,8 | %96,2 | 236 |
| Büyükevren Köyü | İYİ Parti | %39,6 | %43,0 | %92,4 | 682 |
| Çandır Köyü | CHP | %35,7 | %21,4 | %93,3 | 15 |
| Çataltepe Mahallesi | CHP | %37,6 | %3,7 | %98,3 | 400 |
| Çavuşköy | İYİ Parti | %30,7 | %44,4 | %91,3 | 357 |
| Çeribaşı Köyü | CHP | %66,1 | %21,3 | %95,0 | 199 |
| Gaziömerbey Mahallesi | CHP | %48,4 | %16,8 | %88,4 | 2.016 |
| Gülçavuş Köyü | CHP | %48,5 | %22,1 | %91,5 | 294 |
| Hasköy | CHP | %59,0 | %27,8 | %91,6 | 250 |
| Hisarlı Köyü | CHP | %29,1 | %12,8 | %98,4 | 122 |
| Işıklı Köyü | CHP | %45,7 | %33,0 | %91,9 | 258 |
| Karaincirli Köyü | İYİ Parti | %35,9 | %47,9 | %87,9 | 538 |
| Kocaali Köyü | CHP | %67,3 | %14,3 | %90,4 | 167 |
| Küçükevren Köyü | CHP | %46,1 | %43,7 | %89,7 | 195 |
| Sultaniça Köyü | İYİ Parti | %24,2 | %62,3 | %90,0 | 873 |
| Sütçüler Köyü | AK Parti | %24,8 | %11,3 | %82,0 | 167 |
| Şehitler Köyü | CHP | %48,9 | %24,7 | %93,9 | 244 |
| Umurbey Köyü | İYİ Parti | %34,9 | %37,2 | %100,0 | 47 |
| Vakıf Köyü | CHP | %47,2 | %30,9 | %90,2 | 337 |
| Yazır Köyü | CHP | %48,1 | %28,3 | %92,3 | 117 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %46,5 | %21,8 | %88,3 | 975 |
| Yenice Köyü | CHP | %38,9 | %19,1 | %92,6 | 662 |
İlgili sonuçlar