Fener Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Fener Mahallesi sonuçlarında CHP %52,7 ile birinci, AK Parti %13,9 ile ikinci; fark 38,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 27,5 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,8 (+8,1 puan). CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 35 sandık, 13.015 kayıtlı seçmen. Katılım %88,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Fener Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Fener Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyFener MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP6.026%52,7%41,0%32,3%25,2+27,5
AK Parti1.590%13,9%21,6%28,2%34,9−21,0
İYİ Parti1.505%13,2%12,5%11,4%9,8+3,3
TİP1.124%9,8%7,4%4,6%1,7+8,1
MHP413%3,6%6,1%9,9%9,9−6,3
Zafer Partisi238%2,1%2,7%2,8%2,3−0,2
Yeşil Sol Parti172%1,5%3,9%4,7%8,8−7,3
Memleket101%0,9%1,2%1,3%0,9−0,0
Yeniden Refah42%0,4%0,9%1,2%2,8−2,5
BBP26%0,2%0,4%0,7%1,0−0,8
AP22%0,2%0,2%0,3%0,2−0,0
TKP18%0,2%0,2%0,2%0,1+0,0
Genç Parti17%0,1%0,3%0,3%0,2−0,1
Vatan Partisi16%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP12%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet9%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
HKP5%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
AB4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
GBP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Milli Yol1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Fener Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3513.01511.563%88,811.442121

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler