Muratpaşa Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Muratpaşa Mahallesi sonuçlarında CHP %32,7 ile birinci, AK Parti %25,7 ile ikinci; fark 7,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 7,5 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %6,2 (+4,5 puan). CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 46'ncı sırada. 26 sandık, 9.604 kayıtlı seçmen. Katılım %88,8 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Muratpaşa Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Muratpaşa Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMuratpaşa MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.720%32,7%41,0%32,3%25,2+7,5
AK Parti2.135%25,7%21,6%28,2%34,9−9,3
İYİ Parti958%11,5%12,5%11,4%9,8+1,7
Yeşil Sol Parti705%8,5%3,9%4,7%8,8−0,3
MHP561%6,7%6,1%9,9%9,9−3,2
TİP516%6,2%7,4%4,6%1,7+4,5
Zafer Partisi250%3,0%2,7%2,8%2,3+0,7
Memleket102%1,2%1,2%1,3%0,9+0,3
Yeniden Refah90%1,1%0,9%1,2%2,8−1,7
BBP42%0,5%0,4%0,7%1,0−0,5
Genç Parti41%0,5%0,3%0,3%0,2+0,3
AP32%0,4%0,2%0,3%0,2+0,2
SOL Parti17%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP15%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
ANAP12%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
GBP9%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR4%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
HKP4%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
AB3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
YP2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Muratpaşa Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
269.6048.527%88,88.322205

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler