Meydankavağı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Meydankavağı Mahallesi sonuçlarında CHP %41,6 ile birinci, AK Parti %20,6 ile ikinci; fark 21,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 16,4 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,8 (+6,1 puan). CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 22'nci sırada. 56 sandık, 20.588 kayıtlı seçmen. Katılım %91,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Meydankavağı Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Meydankavağı Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMeydankavağı MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP7.727%41,6%41,0%32,3%25,2+16,4
AK Parti3.824%20,6%21,6%28,2%34,9−14,4
İYİ Parti2.818%15,2%12,5%11,4%9,8+5,4
TİP1.444%7,8%7,4%4,6%1,7+6,1
MHP1.117%6,0%6,1%9,9%9,9−3,9
Zafer Partisi537%2,9%2,7%2,8%2,3+0,6
Yeşil Sol Parti328%1,8%3,9%4,7%8,8−7,0
Memleket205%1,1%1,2%1,3%0,9+0,2
Yeniden Refah168%0,9%0,9%1,2%2,8−1,9
BBP56%0,3%0,4%0,7%1,0−0,7
TKP39%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
AP33%0,2%0,2%0,3%0,2−0,0
Genç Parti29%0,2%0,3%0,3%0,2−0,1
ANAP24%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
GBP13%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
AB13%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Vatan Partisi11%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet9%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti7%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Milli Yol6%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
HAK-PAR4%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
HKP3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Meydankavağı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5620.58818.820%91,418.585235

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler