Gençlik Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Gençlik Mahallesi sonuçlarında CHP %53,7 ile birinci, AK Parti %13,6 ile ikinci; fark 40,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 28,5 puan üstünde. TİP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %11,1 (+9,4 puan). CHP oy oranında Muratpaşa ilçesindeki 55 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 14 sandık, 5.020 kayıtlı seçmen. Katılım %88,4 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Gençlik Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Gençlik Mahallesi, Muratpaşa, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyGençlik MahallesiMuratpaşaAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.349%53,7%41,0%32,3%25,2+28,5
AK Parti597%13,6%21,6%28,2%34,9−21,3
TİP488%11,1%7,4%4,6%1,7+9,4
İYİ Parti450%10,3%12,5%11,4%9,8+0,5
MHP150%3,4%6,1%9,9%9,9−6,5
Yeşil Sol Parti97%2,2%3,9%4,7%8,8−6,6
Zafer Partisi71%1,6%2,7%2,8%2,3−0,6
Memleket38%0,9%1,2%1,3%0,9−0,1
Yeniden Refah25%0,6%0,9%1,2%2,8−2,3
Genç Parti20%0,5%0,3%0,3%0,2+0,2
BBP16%0,4%0,4%0,7%1,0−0,6
TKP15%0,3%0,2%0,2%0,1+0,2
Vatan Partisi7%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
AP6%0,1%0,2%0,3%0,2−0,1
GBP5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
ANAP2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
SOL Parti2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AB2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
YP1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Gençlik Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
145.0204.439%88,44.37762

Muratpaşa ilçesindeki diğer mahalle ve köyler