Beyağaç 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Beyağaç sonuçlarında AK Parti %37,1 ile birinci, CHP %23,7 ile ikinci; fark 13,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 2,2 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,2 (+10,4 puan). 15 mahalle ve köy arasından 9'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kapuz Mahallesi (%54,7); CHP en güçlü Hürriyet Mahallesi (%48,0). Katılım %93,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Beyağaç 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Beyağaç, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Beyağaç | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.670 | %37,1 | %33,3 | %34,9 | +2,2 |
| CHP | 1.068 | %23,7 | %31,8 | %25,2 | −1,4 |
| İYİ Parti | 907 | %20,2 | %14,3 | %9,8 | +10,4 |
| MHP | 557 | %12,4 | %8,3 | %9,9 | +2,5 |
| Zafer Partisi | 56 | %1,2 | %2,6 | %2,3 | −1,0 |
| Yeniden Refah | 44 | %1,0 | %1,3 | %2,8 | −1,9 |
| BBP | 20 | %0,4 | %1,4 | %1,0 | −0,5 |
| TİP | 20 | %0,4 | %1,0 | %1,7 | −1,3 |
| Memleket | 16 | %0,4 | %1,4 | %0,9 | −0,6 |
| Vatan Partisi | 13 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HAK-PAR | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| GBP | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 8 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Genç Parti | 7 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | −0,1 |
| Yeşil Sol Parti | 4 | %0,1 | %2,4 | %8,8 | −8,7 |
| SOL Parti | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Beyağaç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 22 | 5.090 | 4.736 | %93,0 | 4.497 | 239 |
Beyağaç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %34,4 | %37,3 | %93,7 | 252 |
| Çamlık Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %27,9 | %94,7 | 188 |
| Eşenler Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %16,4 | %94,6 | 428 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %25,1 | %37,9 | %94,0 | 430 |
| Geriçam Mahallesi | CHP | %34,3 | %38,0 | %92,3 | 310 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %17,9 | %48,0 | %94,7 | 187 |
| Kapuz Mahallesi | AK Parti | %54,7 | %7,1 | %93,6 | 425 |
| Kızılcaağaç Mahallesi | AK Parti | %48,9 | %9,5 | %91,9 | 557 |
| Pınarönü Mahallesi | AK Parti | %52,6 | %7,9 | %97,5 | 80 |
| Sazak Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %11,6 | %93,3 | 626 |
| Subaşı Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %20,5 | %86,8 | 106 |
| Uzunoluk Mahallesi | AK Parti | %42,1 | %22,5 | %95,1 | 577 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %24,5 | %32,3 | %88,8 | 436 |
| Yeniçeşme Mahallesi | AK Parti | %39,4 | %33,3 | %94,9 | 198 |
| Zafer Mahallesi | İYİ Parti | %17,3 | %33,8 | %90,3 | 290 |
İlgili sonuçlar