Bekilli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bekilli sonuçlarında CHP %44,8 ile birinci, AK Parti %29,9 ile ikinci; fark 14,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 19,6 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 13'ünde CHP önde. CHP en güçlü Çoğaşlı Mahallesi (%58,0); AK Parti en güçlü Bükrüce Mahallesi (%40,7). Katılım %89,6 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bekilli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bekilli, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bekilli | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.133 | %44,8 | %31,8 | %25,2 | +19,6 |
| AK Parti | 1.423 | %29,9 | %33,3 | %34,9 | −5,1 |
| İYİ Parti | 555 | %11,6 | %14,3 | %9,8 | +1,8 |
| MHP | 286 | %6,0 | %8,3 | %9,9 | −3,9 |
| Zafer Partisi | 77 | %1,6 | %2,6 | %2,3 | −0,7 |
| Memleket | 44 | %0,9 | %1,4 | %0,9 | −0,0 |
| Yeniden Refah | 41 | %0,9 | %1,3 | %2,8 | −2,0 |
| TİP | 31 | %0,7 | %1,0 | %1,7 | −1,1 |
| BBP | 28 | %0,6 | %1,4 | %1,0 | −0,4 |
| Yeşil Sol Parti | 19 | %0,4 | %2,4 | %8,8 | −8,4 |
| Vatan Partisi | 19 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,3 |
| Genç Parti | 16 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| SOL Parti | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| GBP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Bekilli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 22 | 5.518 | 4.944 | %89,6 | 4.766 | 178 |
Bekilli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahçeli Mahallesi | CHP | %45,9 | %29,1 | %90,7 | 1.031 |
| Bükrüce Mahallesi | AK Parti | %38,0 | %40,7 | %88,6 | 175 |
| Çamköy Mahallesi | CHP | %43,9 | %29,3 | %86,0 | 100 |
| Çoğaşlı Mahallesi | CHP | %58,0 | %25,4 | %85,3 | 218 |
| Deşdemir Mahallesi | CHP | %39,2 | %34,5 | %87,9 | 174 |
| Ekizbaba Mahallesi | CHP | %56,6 | %15,9 | %95,1 | 123 |
| Gömce Mahallesi | CHP | %37,6 | %32,1 | %90,4 | 446 |
| Köselli Mahallesi | CHP | %47,3 | %26,4 | %76,6 | 128 |
| Kutlubey Mahallesi | CHP | %56,6 | %26,4 | %96,2 | 527 |
| Poyrazlı Mahallesi | CHP | %39,3 | %29,9 | %88,7 | 275 |
| Sırıklı Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %40,7 | %89,0 | 462 |
| Üçkuyu Mahallesi | CHP | %48,6 | %24,9 | %93,0 | 270 |
| Yahyalar Mahallesi | CHP | %51,1 | %28,6 | %90,7 | 504 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %39,5 | %29,6 | %86,9 | 749 |
| Yeşiloba Mahallesi | CHP | %45,7 | %28,3 | %86,3 | 336 |
İlgili sonuçlar