Bozkurt 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bozkurt sonuçlarında CHP %36,3 ile birinci, AK Parti %33,7 ile ikinci; fark 2,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 11,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,4 (+3,6 puan). 20 mahalle ve köy arasından 10'unda CHP önde. CHP en güçlü Alikurt Mahallesi (%54,8); AK Parti en güçlü Hayrettinköy Mahallesi (%58,6). Katılım %91,4 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bozkurt 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bozkurt, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bozkurt | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.722 | %36,3 | %31,8 | %25,2 | +11,1 |
| AK Parti | 2.532 | %33,7 | %33,3 | %34,9 | −1,2 |
| İYİ Parti | 1.007 | %13,4 | %14,3 | %9,8 | +3,6 |
| MHP | 601 | %8,0 | %8,3 | %9,9 | −1,9 |
| Zafer Partisi | 157 | %2,1 | %2,6 | %2,3 | −0,2 |
| Memleket | 85 | %1,1 | %1,4 | %0,9 | +0,2 |
| Yeniden Refah | 64 | %0,9 | %1,3 | %2,8 | −2,0 |
| TİP | 62 | %0,8 | %1,0 | %1,7 | −0,9 |
| Yeşil Sol Parti | 54 | %0,7 | %2,4 | %8,8 | −8,1 |
| BBP | 43 | %0,6 | %1,4 | %1,0 | −0,4 |
| Genç Parti | 26 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| Millet | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 14 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HAK-PAR | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| GBP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| SOL Parti | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Bozkurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 8.569 | 7.831 | %91,4 | 7.508 | 323 |
Bozkurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alikurt Mahallesi | CHP | %54,8 | %18,3 | %96,3 | 436 |
| Armutalanı Mahallesi | AK Parti | %22,9 | %43,8 | %104,2 | 48 |
| Avdan Mahallesi | AK Parti | %19,9 | %57,6 | %97,7 | 301 |
| Baklankuyucak Mahallesi | AK Parti | %23,0 | %34,2 | %89,8 | 225 |
| Barbaros Mahallesi | CHP | %38,5 | %31,6 | %92,7 | 644 |
| Başçeşme Mahallesi | CHP | %46,7 | %28,6 | %93,2 | 118 |
| Cumalı Mahallesi | AK Parti | %26,4 | %43,1 | %88,2 | 517 |
| Çambaşı Mahallesi | CHP | %40,1 | %32,4 | %88,4 | 249 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %34,9 | %32,6 | %94,8 | 516 |
| Hamdiye Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %31,6 | %92,7 | 685 |
| Hayrettinköy Mahallesi | AK Parti | %10,3 | %58,6 | %88,9 | 72 |
| İnceler Mahallesi | CHP | %40,4 | %32,3 | %86,1 | 1.707 |
| İncelertekkesi Mahallesi | AK Parti | %35,5 | %40,2 | %95,0 | 121 |
| Mahmudiye Mahallesi | CHP | %39,5 | %33,7 | %93,1 | 451 |
| Mecidiye Mahallesi | AK Parti | %5,2 | %58,6 | %100,0 | 58 |
| Mehmetçik Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %35,2 | %89,8 | 934 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %36,1 | %35,2 | %95,1 | 491 |
| Sazköy Mahallesi | AK Parti | %29,3 | %43,1 | %92,6 | 271 |
| Tutluca Mahallesi | CHP | %46,9 | %21,9 | %92,8 | 501 |
| Yenibağlar Mahallesi | CHP | %50,8 | %25,4 | %93,8 | 224 |
İlgili sonuçlar