Çameli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çameli sonuçlarında AK Parti %53,4 ile birinci, CHP %19,2 ile ikinci; fark 34,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%34,9) 18,5 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 29'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Çamlıbel Mahallesi (%77,8); CHP en güçlü Yeni Mahallesi (%38,0). Katılım %89,5 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çameli 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çameli, Denizli, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çameli | Denizli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 6.718 | %53,4 | %33,3 | %34,9 | +18,5 |
| CHP | 2.412 | %19,2 | %31,8 | %25,2 | −6,0 |
| MHP | 1.332 | %10,6 | %8,3 | %9,9 | +0,7 |
| İYİ Parti | 1.065 | %8,5 | %14,3 | %9,8 | −1,3 |
| Zafer Partisi | 190 | %1,5 | %2,6 | %2,3 | −0,8 |
| Memleket | 159 | %1,3 | %1,4 | %0,9 | +0,3 |
| Yeniden Refah | 153 | %1,2 | %1,3 | %2,8 | −1,6 |
| BBP | 88 | %0,7 | %1,4 | %1,0 | −0,3 |
| TİP | 56 | %0,4 | %1,0 | %1,7 | −1,3 |
| Genç Parti | 41 | %0,3 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| HAK-PAR | 41 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 40 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 39 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 29 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| Yeşil Sol Parti | 19 | %0,2 | %2,4 | %8,8 | −8,6 |
| TKP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| SOL Parti | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| GBP | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKH | 9 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 8 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Çameli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 14.876 | 13.308 | %89,5 | 12.581 | 727 |
Çameli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akpınar Mahallesi | AK Parti | %62,4 | %13,9 | %90,1 | 392 |
| Arıkaya Mahallesi | AK Parti | %53,7 | %13,0 | %90,0 | 502 |
| Ayvacık Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %5,4 | %97,4 | 78 |
| Belevi Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %23,5 | %90,1 | 514 |
| Bıçakçı Mahallesi | CHP | %31,0 | %33,8 | %95,0 | 241 |
| Cevizli Mahallesi | AK Parti | %63,9 | %10,6 | %90,0 | 600 |
| Cumaalanı Mahallesi | AK Parti | %38,7 | %30,6 | %87,8 | 526 |
| Çamlıbel Mahallesi | AK Parti | %77,8 | %6,4 | %96,3 | 219 |
| Çiğdemli Mahallesi | AK Parti | %64,9 | %6,2 | %92,7 | 245 |
| Elmalı Mahallesi | AK Parti | %51,3 | %26,4 | %84,2 | 1.060 |
| Emecik Mahallesi | AK Parti | %73,5 | %9,0 | %85,1 | 262 |
| Ericek Mahallesi | AK Parti | %67,1 | %14,6 | %95,6 | 91 |
| Gökçeyaka Mahallesi | AK Parti | %67,5 | %12,7 | %89,5 | 646 |
| Gürsu Mahallesi | AK Parti | %57,6 | %8,3 | %89,2 | 250 |
| Güzelyurt Mahallesi | AK Parti | %75,6 | %6,9 | %94,4 | 607 |
| İmamlar Mahallesi | AK Parti | %72,5 | %4,1 | %93,6 | 488 |
| Kalınkoz Mahallesi | AK Parti | %59,2 | %12,3 | %88,5 | 1.132 |
| Karabayır Mahallesi | AK Parti | %57,0 | %14,2 | %91,7 | 577 |
| Kınıkyeri Mahallesi | AK Parti | %67,6 | %7,4 | %93,4 | 166 |
| Kızılyaka Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %36,2 | %89,4 | 378 |
| Kirazlıyayla Mahallesi | AK Parti | %52,9 | %14,5 | %90,9 | 983 |
| Kocaova Mahallesi | AK Parti | %47,2 | %18,3 | %89,6 | 164 |
| Kolak Mahallesi | AK Parti | %67,1 | %7,9 | %88,2 | 627 |
| Sarıkavak Mahallesi | AK Parti | %56,7 | %13,0 | %86,5 | 260 |
| Sofular Mahallesi | AK Parti | %58,4 | %16,3 | %90,8 | 240 |
| Taşçılar Mahallesi | AK Parti | %48,6 | %32,8 | %93,0 | 371 |
| Yaylapınar Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %16,8 | %88,6 | 533 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %30,2 | %38,0 | %85,8 | 1.703 |
| Yeşilyayla Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %18,3 | %92,5 | 226 |
| Yumrutaş Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %21,8 | %95,6 | 228 |
| Yunuspınarı Mahallesi | AK Parti | %40,1 | %34,4 | %87,5 | 567 |
İlgili sonuçlar