Güçlükonak 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları
Güçlükonak sonuçlarında Yeşil Sol Parti %58,7 ile birinci, AK Parti %23,4 ile ikinci; fark 35,3 puan. Yeşil Sol Parti burada Türkiye ortalamasının (%8,8) 49,9 puan üstünde. 22 mahalle ve köy arasından 19'unda Yeşil Sol Parti önde. Yeşil Sol Parti en güçlü Damlabaşı Köyü (%89,7); AK Parti en güçlü Çevrimli Köyü (%62,6). Katılım %84,0 (Türkiye %88,8).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Güçlükonak 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Güçlükonak, Şırnak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Güçlükonak | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeşil Sol Parti | 3.217 | %58,7 | %64,4 | %8,8 | +49,9 |
| AK Parti | 1.281 | %23,4 | %20,5 | %34,9 | −11,6 |
| CHP | 412 | %7,5 | %8,1 | %25,2 | −17,7 |
| MHP | 196 | %3,6 | %2,1 | %9,9 | −6,3 |
| Zafer Partisi | 92 | %1,7 | %1,1 | %2,3 | −0,6 |
| İYİ Parti | 86 | %1,6 | %1,1 | %9,8 | −8,2 |
| Yeniden Refah | 43 | %0,8 | %0,6 | %2,8 | −2,0 |
| Memleket | 37 | %0,7 | %0,4 | %0,9 | −0,3 |
| BBP | 22 | %0,4 | %0,1 | %1,0 | −0,6 |
| SOL Parti | 21 | %0,4 | %0,4 | %0,1 | +0,2 |
| AB | 17 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| ANAP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Genç Parti | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| AP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| GBP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| TKP | 4 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Vatan Partisi | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| YP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| HKP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Güçlükonak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 31 | 6.895 | 5.794 | %84,0 | 5.485 | 309 |
Güçlükonak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeşil Sol Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçakuşak Köyü | Yeşil Sol Parti | %61,4 | %30,9 | %87,0 | 277 |
| Akdizgin Köyü | Yeşil Sol Parti | %52,4 | %24,3 | %87,7 | 220 |
| Bağlar Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %60,1 | %21,1 | %82,2 | 1.194 |
| Boyuncuk Köyü | Yeşil Sol Parti | %74,9 | %13,5 | %75,9 | 498 |
| Çevrimli Köyü | AK Parti | %20,2 | %62,6 | %89,8 | 186 |
| Çobankazanı Köyü | Yeşil Sol Parti | %86,8 | %9,0 | %85,6 | 229 |
| Dağyeli Köyü | Yeşil Sol Parti | %56,0 | %34,0 | %83,1 | 65 |
| Damlabaşı Köyü | Yeşil Sol Parti | %89,7 | %4,6 | %90,3 | 217 |
| Damlarca Köyü | Yeşil Sol Parti | %63,5 | %27,1 | %86,5 | 104 |
| Düğünyurdu Köyü | Yeşil Sol Parti | %78,6 | %14,3 | %86,4 | 361 |
| Fındık-Bahçelievler Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %38,3 | %31,3 | %74,2 | 368 |
| Fındık-Cumhuriyet Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %49,2 | %32,0 | %86,4 | 162 |
| Fındık-Gümüşyazı Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %46,1 | %27,4 | %85,9 | 510 |
| Fındık-Karşıyaka Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %46,5 | %33,3 | %89,4 | 188 |
| Koçtepe Köyü | Yeşil Sol Parti | %77,0 | %12,7 | %81,6 | 425 |
| Ormaniçi Köyü | Yeşil Sol Parti | %70,4 | %16,0 | %110,3 | 116 |
| Sağkol Köyü | Yeşil Sol Parti | %73,7 | %14,0 | %98,3 | 58 |
| Taşkonak Köyü | AK Parti | %24,1 | %38,0 | %365,2 | 23 |
| Yağızoymak Köyü | AK Parti | %4,9 | %52,0 | %103,0 | 101 |
| Yağmurkuyusu Köyü | Yeşil Sol Parti | %66,7 | %25,8 | %89,4 | 113 |
| Yatağankaya Köyü | Yeşil Sol Parti | %56,5 | %28,3 | %97,9 | 48 |
| Yeni Mahallesi | Yeşil Sol Parti | %53,4 | %22,9 | %76,7 | 1.432 |
İlgili sonuçlar