Çamoluk 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çamoluk sonuçlarında AK Parti %49,1 ile birinci, MHP %35,2 ile ikinci; fark 13,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 16,1 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %35,2 (+29,3 puan). 8 mahalle ve köy arasından 5'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Dulundas Mahallesi (%89,0); MHP en güçlü Köroğlu Mahallesi (%79,2). Katılım %83,8 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çamoluk 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çamoluk, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çamoluk | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 953 | %49,1 | %38,7 | %33,0 | +16,1 |
| MHP | 684 | %35,2 | %10,2 | %6,0 | +29,3 |
| Büyük Birlik | 261 | %13,4 | %0,6 | %1,2 | +12,2 |
| CHP | 20 | %1,0 | %39,0 | %35,8 | −34,8 |
| Saadet | 18 | %0,9 | %1,6 | %1,2 | −0,3 |
| BTP | 5 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
Çamoluk seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 11 | 2.420 | 2.027 | %83,8 | 1.941 | 86 |
Çamoluk mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Dulundas Mahallesi | AK Parti | %89,0 | %2,5 | %91,8 | 183 |
| Hürriyet Mahallesi | MHP | %23,8 | %72,6 | %90,1 | 101 |
| Karşıyaka Mahallesi | AK Parti | %72,5 | %23,0 | %83,1 | 485 |
| Köroğlu Mahallesi | MHP | %19,0 | %79,2 | %85,6 | 341 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %31,8 | %77,8 | 531 |
| Kurukol Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %43,8 | %86,5 | 222 |
| Yazılar Mahallesi | Büyük Birlik | %31,8 | %21,1 | %85,5 | 461 |
| Yuvacık Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %40,8 | %77,1 | 96 |
İlgili sonuçlar