Keşap 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Keşap sonuçlarında AK Parti %35,6 ile birinci, CHP %23,7 ile ikinci; fark 11,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 2,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,7 (+15,8 puan). 6 mahalle ve köy arasından 4'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Alakaş Mahallesi (%44,1); CHP en güçlü Yoliçi Mahallesi (%52,4). Katılım %83,3 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Keşap 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Keşap, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Keşap | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.041 | %35,6 | %38,7 | %33,0 | +2,6 |
| CHP | 1.361 | %23,7 | %39,0 | %35,8 | −12,0 |
| MHP | 1.245 | %21,7 | %10,2 | %6,0 | +15,8 |
| Yeniden Refah | 989 | %17,2 | %4,2 | %6,8 | +10,5 |
| Saadet | 35 | %0,6 | %1,6 | %1,2 | −0,6 |
| İYİ Parti | 28 | %0,5 | %4,1 | %4,6 | −4,1 |
| Zafer Partisi | 23 | %0,4 | %0,6 | %1,9 | −1,5 |
| BTP | 8 | %0,1 | %0,3 | %0,3 | −0,2 |
| HKP | 4 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Keşap seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 26 | 7.185 | 5.985 | %83,3 | 5.734 | 251 |
Keşap mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alakaş Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %25,6 | %87,5 | 256 |
| Bozkurt Mahallesi | AK Parti | %40,5 | %22,0 | %82,4 | 2.898 |
| Fındıklı Mahallesi | AK Parti | %34,4 | %19,6 | %81,3 | 2.350 |
| Karabedir Mahallesi | AK Parti | %28,7 | %26,0 | %87,2 | 1.052 |
| Uğurca Mahallesi | CHP | %27,8 | %32,8 | %82,7 | 381 |
| Yoliçi Mahallesi | CHP | %25,3 | %52,4 | %93,1 | 248 |
İlgili sonuçlar