Yağlıdere 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yağlıdere sonuçlarında MHP %66,7 ile birinci, AK Parti %22,8 ile ikinci; fark 43,9 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 60,7 puan üstünde. 12 mahalle ve köy arasından 11'inde MHP önde. MHP en güçlü Kurucalı Mahallesi (%81,8); AK Parti en güçlü Oruçbey Mahallesi (%65,7). Katılım %80,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yağlıdere 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yağlıdere, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yağlıdere | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 2.899 | %66,7 | %10,2 | %6,0 | +60,7 |
| AK Parti | 990 | %22,8 | %38,7 | %33,0 | −10,3 |
| İYİ Parti | 254 | %5,8 | %4,1 | %4,6 | +1,2 |
| CHP | 129 | %3,0 | %39,0 | %35,8 | −32,8 |
| Yeniden Refah | 40 | %0,9 | %4,2 | %6,8 | −5,9 |
| Saadet | 13 | %0,3 | %1,6 | %1,2 | −0,9 |
| Zafer Partisi | 11 | %0,3 | %0,6 | %1,9 | −1,6 |
| BTP | 11 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
Yağlıdere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 21 | 5.673 | 4.540 | %80,0 | 4.347 | 193 |
Yağlıdere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahallı Mahallesi | MHP | %66,3 | %22,5 | %83,7 | 319 |
| Akdarı Mahallesi | MHP | %66,5 | %24,9 | %86,4 | 301 |
| Akdoğan Mahallesi | MHP | %78,6 | %12,0 | %79,0 | 305 |
| Bük Mahallesi | MHP | %71,6 | %21,2 | %74,8 | 670 |
| Günece Mahallesi | MHP | %79,6 | %7,9 | %80,0 | 414 |
| Kızılelma Mahallesi | MHP | %72,0 | %22,7 | %84,9 | 430 |
| Kurucalı Mahallesi | MHP | %81,8 | %6,4 | %81,0 | 436 |
| Merkez Mahallesi | MHP | %68,8 | %19,8 | %71,4 | 971 |
| Oruçbey Mahallesi | AK Parti | %31,1 | %65,7 | %88,1 | 537 |
| Ömerli Mahallesi | MHP | %51,1 | %29,8 | %84,3 | 394 |
| Palaklı Mahallesi | MHP | %72,5 | %13,7 | %77,0 | 348 |
| Tepeköy Mahallesi | MHP | %72,2 | %11,8 | %83,2 | 548 |
İlgili sonuçlar