Çamlıkule Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Çamlıkule Mahallesi sonuçlarında AK Parti %40,2 ile birinci, CHP %36,7 ile ikinci; fark 3,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 7,1 puan üstünde. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,1 (+3,7 puan). AK Parti oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 20'nci sırada. 48 sandık, 16.355 kayıtlı seçmen. Katılım %74,3 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çamlıkule Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çamlıkule Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇamlıkule MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti4.653%40,2%37,0%32,3%33,0+7,1
CHP4.253%36,7%41,9%48,8%35,8+0,9
DEM Parti1.058%9,1%5,1%3,9%5,4+3,7
İYİ Parti898%7,8%8,7%3,7%4,6+3,1
Zafer Partisi241%2,1%3,1%2,5%1,9+0,2
Yeniden Refah150%1,3%1,2%1,0%6,8−5,5
TİP55%0,5%0,5%0,7%0,4+0,0
Saadet53%0,5%0,4%0,4%1,2−0,7
TKP46%0,4%0,3%0,4%0,3+0,1
DEVA Partisi42%0,4%0,3%0,3%0,4−0,0
Memleket24%0,2%0,3%0,7%0,2−0,0
BTP22%0,2%0,3%0,3%0,3−0,1
HÜDA PAR22%0,2%0,2%0,2%0,6−0,4
SOL Parti16%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
EMEP12%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
DSP10%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar9%0,1%0,1%1,1%0,9−0,9
DP9%0,1%0,1%0,7%0,4−0,3
ANAP6%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,1
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Çamlıkule Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4816.35512.151%74,311.585566

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler