Barış Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Barış Mahallesi sonuçlarında CHP %52,7 ile birinci, AK Parti %30,9 ile ikinci; fark 21,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 16,9 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,0 (+4,4 puan). CHP oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 31 sandık, 10.748 kayıtlı seçmen. Katılım %77,9 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Barış Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Barış Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyBarış MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.306%52,7%41,9%48,8%35,8+16,9
AK Parti2.525%30,9%37,0%32,3%33,0−2,2
İYİ Parti739%9,0%8,7%3,7%4,6+4,4
Zafer Partisi248%3,0%3,1%2,5%1,9+1,1
DEM Parti118%1,4%5,1%3,9%5,4−4,0
Yeniden Refah51%0,6%1,2%1,0%6,8−6,2
TİP40%0,5%0,5%0,7%0,4+0,0
Memleket29%0,4%0,3%0,7%0,2+0,1
TKP29%0,4%0,3%0,4%0,3+0,1
DEVA Partisi20%0,2%0,3%0,3%0,4−0,1
Saadet19%0,2%0,4%0,4%1,2−1,0
BTP17%0,2%0,3%0,3%0,3−0,1
EMEP8%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
DP5%0,1%0,1%0,7%0,4−0,3
HÜDA PAR5%0,1%0,2%0,2%0,6−0,5
SOL Parti5%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Bağımsızlar3%0,0%0,1%1,1%0,9−0,9
DSP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet3%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
ANAP1%0,0%0,1%0,0%0,0−0,0
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Barış Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3110.7488.375%77,98.177198

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler