Barış Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Barış Mahallesi sonuçlarında CHP %51,6 ile birinci, AK Parti %29,9 ile ikinci; fark 21,8 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 17,1 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,7 (+3,1 puan). CHP oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 31 sandık, 10.748 kayıtlı seçmen. Katılım %77,9 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Barış Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Barış Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyBarış MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.203%51,6%41,5%48,3%34,5+17,1
AK Parti2.432%29,9%36,3%31,0%32,4−2,6
İYİ Parti627%7,7%7,1%4,0%4,6+3,1
Zafer Partisi349%4,3%4,2%3,3%2,4+1,8
DEM Parti150%1,8%5,6%4,5%5,8−3,9
TİP86%1,1%0,8%1,4%0,6+0,4
Yeniden Refah70%0,9%1,3%1,2%7,0−6,1
Memleket51%0,6%0,5%0,6%0,3+0,4
TKP43%0,5%0,3%0,5%0,2+0,3
BTP22%0,3%0,4%0,4%0,4−0,1
DEVA Partisi21%0,3%0,4%0,3%0,5−0,2
Saadet19%0,2%0,5%0,4%1,3−1,1
TKH17%0,2%0,1%0,1%0,0+0,2
EMEP13%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
SOL Parti9%0,1%0,1%0,1%0,2−0,0
DP7%0,1%0,1%0,6%0,3−0,2
HÜDA PAR6%0,1%0,2%0,2%0,7−0,6
DSP6%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
Bağımsızlar5%0,1%0,1%0,2%0,3−0,3
Vatan Partisi4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Barış Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3110.7488.375%77,98.141234

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler