İnönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

İnönü Mahallesi sonuçlarında AK Parti %48,5 ile birinci, CHP %21,4 ile ikinci; fark 27,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 16,1 puan üstünde. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,7 (+11,9 puan). AK Parti oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 42 sandık, 14.266 kayıtlı seçmen. Katılım %72,7 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İnönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — İnönü Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyİnönü MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti4.696%48,5%36,3%31,0%32,4+16,1
CHP2.068%21,4%41,5%48,3%34,5−13,2
DEM Parti1.712%17,7%5,6%4,5%5,8+11,9
İYİ Parti331%3,4%7,1%4,0%4,6−1,2
Zafer Partisi260%2,7%4,2%3,3%2,4+0,2
Yeniden Refah220%2,3%1,3%1,2%7,0−4,7
Saadet88%0,9%0,5%0,4%1,3−0,4
DEVA Partisi61%0,6%0,4%0,3%0,5+0,2
Memleket54%0,6%0,5%0,6%0,3+0,3
HÜDA PAR53%0,5%0,2%0,2%0,7−0,1
TİP31%0,3%0,8%1,4%0,6−0,3
BTP27%0,3%0,4%0,4%0,4−0,1
TKP18%0,2%0,3%0,5%0,2−0,1
DP16%0,2%0,1%0,6%0,3−0,2
DSP12%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
EMEP8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH8%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
SOL Parti7%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
Bağımsızlar3%0,0%0,1%0,2%0,3−0,3
Ocak1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
İnönü Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4214.26610.369%72,79.681688

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler