Çamlık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Çamlık Mahallesi sonuçlarında AK Parti %45,7 ile birinci, CHP %38,5 ile ikinci; fark 7,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%32,4) 13,3 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,5 (+4,0 puan). AK Parti oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 10'uncu sırada. 21 sandık, 7.356 kayıtlı seçmen. Katılım %77,4 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Çamlık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Çamlık Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyÇamlık MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.500%45,7%36,3%31,0%32,4+13,3
CHP2.106%38,5%41,5%48,3%34,5+4,0
İYİ Parti306%5,6%7,1%4,0%4,6+1,0
Zafer Partisi223%4,1%4,2%3,3%2,4+1,6
DEM Parti90%1,6%5,6%4,5%5,8−4,1
Yeniden Refah54%1,0%1,3%1,2%7,0−6,0
Saadet36%0,7%0,5%0,4%1,3−0,6
TİP27%0,5%0,8%1,4%0,6−0,1
DEVA Partisi24%0,4%0,4%0,3%0,5−0,0
BTP20%0,4%0,4%0,4%0,4−0,0
Memleket18%0,3%0,5%0,6%0,3+0,1
EMEP12%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TKP11%0,2%0,3%0,5%0,2−0,0
Vatan Partisi11%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
DP8%0,1%0,1%0,6%0,3−0,2
HÜDA PAR6%0,1%0,2%0,2%0,7−0,6
SOL Parti5%0,1%0,1%0,1%0,2−0,1
TKH5%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Bağımsızlar4%0,1%0,1%0,2%0,3−0,3
DSP3%0,1%0,2%0,2%0,1−0,1
Çamlık Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.3565.692%77,45.469223

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler