Yaylacık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları

Yaylacık Mahallesi sonuçlarında CHP %44,1 ile birinci, AK Parti %33,0 ile ikinci; fark 11,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%34,5) 9,6 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,5 (+5,9 puan). CHP oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 23'üncü sırada. 41 sandık, 13.746 kayıtlı seçmen. Katılım %74,6 (Türkiye %78,4).

Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yaylacık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Yaylacık Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYaylacık MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP4.361%44,1%41,5%48,3%34,5+9,6
AK Parti3.264%33,0%36,3%31,0%32,4+0,6
İYİ Parti1.041%10,5%7,1%4,0%4,6+5,9
Zafer Partisi505%5,1%4,2%3,3%2,4+2,7
DEM Parti192%1,9%5,6%4,5%5,8−3,8
TİP111%1,1%0,8%1,4%0,6+0,5
Yeniden Refah100%1,0%1,3%1,2%7,0−6,0
Memleket74%0,7%0,5%0,6%0,3+0,5
BTP59%0,6%0,4%0,4%0,4+0,2
DEVA Partisi43%0,4%0,4%0,3%0,5−0,0
Saadet38%0,4%0,5%0,4%1,3−0,9
TKP27%0,3%0,3%0,5%0,2+0,0
EMEP18%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
SOL Parti16%0,2%0,1%0,1%0,2+0,0
Vatan Partisi13%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DSP11%0,1%0,2%0,2%0,1−0,0
DP8%0,1%0,1%0,6%0,3−0,3
Bağımsızlar4%0,0%0,1%0,2%0,3−0,3
HÜDA PAR4%0,0%0,2%0,2%0,7−0,6
TKH4%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Ocak2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Yaylacık Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4113.74610.260%74,69.895365

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler