Efeler Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Efeler Mahallesi sonuçlarında CHP %52,4 ile birinci, AK Parti %30,7 ile ikinci; fark 21,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 16,6 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,7 (+4,1 puan). CHP oy oranında Buca ilçesindeki 47 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 46 sandık, 15.762 kayıtlı seçmen. Katılım %77,6 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Efeler Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Efeler Mahallesi, Buca, İzmir, Türkiye karşılaştırması
PartiOyEfeler MahallesiBucaİzmirTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP6.253%52,4%41,9%48,8%35,8+16,6
AK Parti3.659%30,7%37,0%32,3%33,0−2,4
İYİ Parti1.039%8,7%8,7%3,7%4,6+4,1
Zafer Partisi384%3,2%3,1%2,5%1,9+1,3
DEM Parti190%1,6%5,1%3,9%5,4−3,8
TİP67%0,6%0,5%0,7%0,4+0,1
Yeniden Refah61%0,5%1,2%1,0%6,8−6,3
DEVA Partisi52%0,4%0,3%0,3%0,4+0,1
Memleket43%0,4%0,3%0,7%0,2+0,1
BTP43%0,4%0,3%0,3%0,3+0,1
Vatan Partisi33%0,3%0,1%0,1%0,1+0,2
Saadet29%0,2%0,4%0,4%1,2−1,0
TKP28%0,2%0,3%0,4%0,3−0,0
EMEP16%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
DP12%0,1%0,1%0,7%0,4−0,3
SOL Parti9%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Bağımsızlar6%0,1%0,1%1,1%0,9−0,9
ANAP5%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
HÜDA PAR3%0,0%0,2%0,2%0,6−0,6
Millet2%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
DSP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Efeler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4615.76212.237%77,611.935302

Buca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler