Çaybaşı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Çaybaşı sonuçlarında Yeniden Refah %51,2 ile birinci, AK Parti %45,5 ile ikinci; fark 5,7 puan. Yeniden Refah burada Türkiye ortalamasının (%6,8) 44,4 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %45,5 (+12,5 puan). 26 mahalle ve köy arasından 18'inde Yeniden Refah önde. Yeniden Refah en güçlü Kargalı Mahallesi (%80,3); AK Parti en güçlü Aşıklı Çakıllı Mahallesi (%66,9). Katılım %89,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çaybaşı 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Çaybaşı, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çaybaşı | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Yeniden Refah | 4.275 | %51,2 | %6,3 | %6,8 | +44,4 |
| AK Parti | 3.801 | %45,5 | %41,5 | %33,0 | +12,5 |
| CHP | 179 | %2,1 | %28,6 | %35,8 | −33,6 |
| Saadet | 58 | %0,7 | %0,9 | %1,2 | −0,5 |
| BTP | 32 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
Çaybaşı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 9.957 | 8.930 | %89,7 | 8.345 | 585 |
Çaybaşı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Yeniden Refah | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbaba Mahallesi | Yeniden Refah | %49,7 | %48,3 | %88,0 | 374 |
| Aşıklı Çakıllı Mahallesi | AK Parti | %32,1 | %66,9 | %90,4 | 696 |
| Boras Mahallesi | Yeniden Refah | %53,2 | %43,1 | %94,3 | 123 |
| Cemallı Mahallesi | Yeniden Refah | %67,2 | %30,3 | %97,6 | 125 |
| Cevizliyatak Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %66,4 | %90,7 | 377 |
| Çağlayan Mahallesi | AK Parti | %45,8 | %48,3 | %93,1 | 233 |
| Çandır Mahallesi | Yeniden Refah | %56,5 | %37,6 | %93,2 | 192 |
| Çay Mahallesi | Yeniden Refah | %70,8 | %24,9 | %92,2 | 268 |
| Çayır Mahallesi | Yeniden Refah | %73,8 | %22,5 | %89,7 | 282 |
| Çınar Mahallesi | Yeniden Refah | %59,6 | %31,3 | %82,9 | 1.014 |
| Eğribel Mahallesi | Yeniden Refah | %49,1 | %44,2 | %89,8 | 344 |
| Göksu Mahallesi | Yeniden Refah | %66,9 | %32,8 | %88,4 | 733 |
| Gürcek Mahallesi | Yeniden Refah | %65,3 | %29,3 | %90,0 | 90 |
| Hacıali Mahallesi | Yeniden Refah | %45,3 | %42,4 | %92,9 | 197 |
| İçeribükü Mahallesi | Yeniden Refah | %63,1 | %33,2 | %95,1 | 247 |
| İlküvez Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %58,5 | %90,7 | 880 |
| Kapılı Mahallesi | AK Parti | %43,9 | %55,0 | %86,6 | 746 |
| Kargalı Mahallesi | Yeniden Refah | %80,3 | %15,3 | %93,8 | 178 |
| Köklük Mahallesi | AK Parti | %43,1 | %54,4 | %86,9 | 801 |
| Kurudere Mahallesi | Yeniden Refah | %75,8 | %19,9 | %92,9 | 239 |
| Kuşlu Mahallesi | Yeniden Refah | %56,8 | %39,2 | %97,0 | 133 |
| Mollalı Mahallesi | AK Parti | %44,5 | %54,0 | %87,0 | 563 |
| Namazlı Mahallesi | Yeniden Refah | %67,4 | %27,9 | %97,0 | 202 |
| Taşkesiği Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %66,5 | %92,7 | 574 |
| Tekke Mahallesi | Yeniden Refah | %72,6 | %23,7 | %94,9 | 214 |
| Yenicuma Mahallesi | Yeniden Refah | %56,0 | %41,4 | %90,9 | 132 |
İlgili sonuçlar