Korgan 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Korgan sonuçlarında İYİ Parti %37,4 ile birinci, AK Parti %36,7 ile ikinci; fark 0,7 puan. İYİ Parti burada Türkiye ortalamasının (%4,6) 32,8 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,4 (+15,6 puan). 29 mahalle ve köy arasından 9'unda İYİ Parti önde. İYİ Parti en güçlü Çiftlik Mahallesi (%66,9); AK Parti en güçlü Aşağıkozpınar Mahallesi (%68,7). Katılım %81,3 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Korgan 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Korgan, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Korgan | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| İYİ Parti | 6.097 | %37,4 | %17,9 | %4,6 | +32,8 |
| AK Parti | 5.981 | %36,7 | %41,5 | %33,0 | +3,6 |
| Yeniden Refah | 3.656 | %22,4 | %6,3 | %6,8 | +15,6 |
| CHP | 227 | %1,4 | %28,6 | %35,8 | −34,4 |
| Saadet | 136 | %0,8 | %0,9 | %1,2 | −0,4 |
| Büyük Birlik | 119 | %0,7 | %1,0 | %1,2 | −0,5 |
| BTP | 42 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | −0,0 |
| Memleket | 31 | %0,2 | %0,0 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 29 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Korgan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 78 | 21.711 | 17.650 | %81,3 | 16.318 | 1.332 |
Korgan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | İYİ Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıkozpınar Mahallesi | AK Parti | %23,5 | %68,7 | %82,9 | 292 |
| Aşağıyaylacık Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %45,0 | %89,4 | 274 |
| Belalan Mahallesi | AK Parti | %24,5 | %43,3 | %84,8 | 645 |
| Beypınarı Mahallesi | Yeniden Refah | %13,6 | %12,4 | %87,2 | 235 |
| Büyükakçakese Mahallesi | AK Parti | %37,8 | %42,0 | %76,7 | 206 |
| Çamlı Mahallesi | İYİ Parti | %58,1 | %26,1 | %82,3 | 1.199 |
| Çayırkent Mahallesi | AK Parti | %10,2 | %44,0 | %78,6 | 2.290 |
| Çiftlik Mahallesi | İYİ Parti | %66,9 | %16,6 | %95,3 | 1.333 |
| Çitlice Mahallesi | AK Parti | %12,1 | %54,1 | %83,2 | 660 |
| Dip Mahallesi | İYİ Parti | %62,9 | %23,3 | %73,2 | 2.204 |
| Durali Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %64,2 | %92,5 | 212 |
| Karakışla Mahallesi | AK Parti | %10,2 | %68,1 | %83,2 | 394 |
| Karakoyunlu Mahallesi | İYİ Parti | %43,3 | %27,0 | %83,8 | 611 |
| Koçcuğaz Mahallesi | AK Parti | %13,7 | %44,4 | %82,6 | 674 |
| Sarıalıç Mahallesi | AK Parti | %33,3 | %57,1 | %85,4 | 804 |
| Soğukpınar Mahallesi | AK Parti | %28,0 | %63,3 | %90,9 | 320 |
| Tatarcık Mahallesi | İYİ Parti | %61,2 | %17,2 | %82,0 | 300 |
| Tepe Mahallesi | İYİ Parti | %55,6 | %29,0 | %76,8 | 3.213 |
| Tepealan Mahallesi | Yeniden Refah | %12,3 | %38,1 | %77,4 | 1.919 |
| Terzili Mahallesi | Yeniden Refah | %7,0 | %29,6 | %88,0 | 391 |
| Yazıcı Mahallesi | AK Parti | %32,6 | %41,7 | %76,6 | 531 |
| Yazlık Mahallesi | İYİ Parti | %43,4 | %39,6 | %86,6 | 134 |
| Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %36,8 | %50,7 | %84,8 | 376 |
| Yenipınar Mahallesi | İYİ Parti | %40,2 | %30,4 | %79,3 | 826 |
| Yeşilalan Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %42,1 | %80,3 | 472 |
| Yeşildere Mahallesi | İYİ Parti | %33,9 | %28,8 | %95,4 | 131 |
| Yeşilyurt Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %41,8 | %83,2 | 268 |
| Yukarıkozpınar Mahallesi | AK Parti | %21,1 | %57,0 | %89,0 | 272 |
| Yukarıyaylacık Mahallesi | AK Parti | %40,2 | %44,3 | %85,7 | 525 |
İlgili sonuçlar