İkizce 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İkizce sonuçlarında MHP %40,9 ile birinci, Büyük Birlik %31,7 ile ikinci; fark 9,2 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 34,9 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %31,7 (+30,5 puan). 32 mahalle ve köy arasından 17'sinde MHP önde. MHP en güçlü Devecik Mahallesi (%69,6); Büyük Birlik en güçlü Kurtköy Mahallesi (%60,0). Katılım %88,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İkizce 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İkizce, Ordu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İkizce | Ordu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| MHP | 3.781 | %40,9 | %1,9 | %6,0 | +34,9 |
| Büyük Birlik | 2.934 | %31,7 | %1,0 | %1,2 | +30,5 |
| CHP | 1.655 | %17,9 | %28,6 | %35,8 | −17,9 |
| Yeniden Refah | 379 | %4,1 | %6,3 | %6,8 | −2,7 |
| DP | 211 | %2,3 | %0,2 | %0,4 | +1,9 |
| Saadet | 161 | %1,7 | %0,9 | %1,2 | +0,5 |
| BTP | 99 | %1,1 | %0,3 | %0,3 | +0,8 |
| DSP | 31 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
İkizce seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 11.371 | 10.107 | %88,9 | 9.251 | 856 |
İkizce mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | MHP | Büyük Birlik | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağcaalan Mahallesi | Büyük Birlik | %28,4 | %34,3 | %87,7 | 219 |
| Aşağı Karlıtepe Mahallesi | Büyük Birlik | %29,8 | %44,9 | %93,9 | 294 |
| Aşağı Kaynartaş Mahallesi | Büyük Birlik | %33,8 | %36,4 | %90,3 | 536 |
| Başönü Mahallesi | MHP | %35,3 | %23,1 | %97,1 | 172 |
| Beylerce Mahallesi | Büyük Birlik | %31,1 | %42,5 | %85,0 | 287 |
| Bolluk Mahallesi | Büyük Birlik | %30,1 | %38,2 | %85,2 | 541 |
| Derebaşı Mahallesi | MHP | %57,3 | %6,5 | %85,8 | 155 |
| Devecik Mahallesi | MHP | %69,6 | %17,2 | %86,7 | 676 |
| Diyek Mahallesi | MHP | %43,2 | %35,0 | %94,2 | 395 |
| Dumantepe Mahallesi | MHP | %58,2 | %27,9 | %91,6 | 237 |
| Düzmeşe Mahallesi | MHP | %41,0 | %21,6 | %91,8 | 269 |
| Düzpelit Mahallesi | CHP | %20,6 | %17,1 | %92,9 | 224 |
| Enağızlı Mahallesi | Büyük Birlik | %28,6 | %51,5 | %88,6 | 499 |
| Esentepe Mahallesi | MHP | %40,8 | %32,0 | %91,8 | 171 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %28,2 | %34,0 | %90,9 | 285 |
| Gaziler Mahallesi | Büyük Birlik | %30,3 | %41,4 | %94,8 | 173 |
| Kale Mahallesi | MHP | %44,3 | %27,8 | %97,3 | 110 |
| Kervansaray Mahallesi | CHP | %18,2 | %18,7 | %83,6 | 262 |
| Kiraztepe Mahallesi | MHP | %53,7 | %22,0 | %86,5 | 347 |
| Kocaman Mahallesi | Büyük Birlik | %32,6 | %52,6 | %94,0 | 298 |
| Kurtköy Mahallesi | Büyük Birlik | %21,1 | %60,0 | %92,4 | 105 |
| Kurtluca Mahallesi | CHP | %32,2 | %18,2 | %92,9 | 238 |
| Merkez Mahallesi | Büyük Birlik | %31,8 | %42,2 | %85,5 | 959 |
| Özpınar Mahallesi | MHP | %56,4 | %22,3 | %87,8 | 263 |
| Seymenli Mahallesi | MHP | %58,8 | %21,7 | %91,9 | 639 |
| Şentepe Mahallesi | MHP | %46,6 | %27,9 | %93,5 | 749 |
| Tombaşlı Mahallesi | Büyük Birlik | %37,5 | %45,8 | %77,2 | 360 |
| Yenice Mahallesi | MHP | %65,5 | %12,6 | %81,7 | 371 |
| Yoğunoluk Mahallesi | MHP | %42,4 | %40,7 | %81,2 | 775 |
| Yukarı Karlıtepe Mahallesi | MHP | %41,2 | %23,5 | %95,5 | 267 |
| Yukarı Kaynartaş Mahallesi | MHP | %33,0 | %18,8 | %93,6 | 345 |
| Yunuskırığı Mahallesi | MHP | %41,9 | %33,3 | %98,7 | 150 |
İlgili sonuçlar